Bilyalı Değirmen Nedir?

Kırma gibi boyut küçültme işlemlerine öğütme adı verilir. Öğütme işlemi yaş ya da kuru olarak yapılabilir. Bu işlemin gerçekleşmesinde 150 mikron altı ürün elde edilme talebinde genellikle bilyalı değirmen devreye girer. Değirmen gövdesinin dönmeye başlaması ile çarpma ve de sürtünme kuvvetleri neticesinde arzu edilen kırma işlemi gerçekleşmiş olur. Bilyalı değirmenlerde kırma işleminde elde edilecek olan ürün boyutu, tane boyutu, değirmenin hızı ve de bilya büyüklükleri çarpma ve sürtünme kuvvetinin büyüklüğünü etkiler.

Bilyalı Değirmen Nedir
Bilyalı Değirmen Nedir

Bilyalı Değirmen Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Bilyalı değirmen kullanımında ihtiyacınız olan büyüklüğünü yetkili firma çalışanları ile görüşerek gerekli olan tüm teknik detaylar ile bilgi almanız faydalı olacaktır. İşletmeniz için ihtiyaç duyulan öğütme işleminde kullanılacak olan bilyalı değirmen için yaş ve kuru sistemler bulunur.

Yaş sistemlerde genel olarak lastik astarı kullanılıyor. Lastik astarın avantajları ise kolay değiştirilebilmesi ve de ilk yatırımda daha uygun fiyatlı olmasıdır. Çelik astar kullanımında bulunduğu diğer astar ise kullanım ömrü açısından daha da uzun ömür sağlayarak işletmenize katkı sağlar.

Lastik astar ya da çelik astar kullanımı genel olarak isteye bağlı olan bir uygulama olup astarsız olarak arzu edenlere bu tür gönderim de yapılabiliyor. Bilyalı değirmenler ile ilgili en güvenilir teknik detaylara ulaşmak için ve danışmanlık hizmeti almak için  http://www.remas.com.tr/bilyali-degirmenler/ adresini tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir