Moda

Bu Kış Moda Bereler

Bu sezon yani 2015 -2016 sonbahar, kış sezonuna moda açısından baktığımız aksesuarların ağırlıklı olarak karşımıza çıktığını görüyoruz. Nasıl ayakkabı modasında çorap çizmeler alıp, başını gidiyorsa aksesuarlar içinde de 1789 Fransız Devriminin izlerini, esintilerini taşıyan ve parizyen akımını temsil eden bereler karşımıza tüm ünlü moda tasarımcılarının koleksiyonlarında yoğunlukla çıkıyor.

bere
bere

Sezonun Öne Çıkan Detayları

Bere aslında kış aylarında yıllardır kullanılıyor ama şapka gibi feminen takılmak isteyenlere ya da örgü bir bere ile sokağa spor tarzı çıkmak isteyenlere farklı alternatifler sunuyor bu kış

Zira bu sene bereler biraz daha Fransız etkilerini taşıyor başta da belirttiğimiz üzere, zira stil olarak bereler 60’lı yıllarda ünlü film artistlerinin başlarından çıkarmadığı stile sahipler.

bere kullanmak
bere kullanmak

Ünlü devrimci Che Guevere’nın kullandığı tarzda olan bereler hafif başı açıkta bırakarak, yandan takılarak kullanılıyorlar.

Keçe ve ince kumaşlardan yapılanlar ağırlıkta. Ana renk  olarak ise karşımıza elbette kırmızı çıkıyor. Kimilerinde taş, kimilerinde daha spor bir görünüm için ponpon kullanılmış durumda.

Sonuç olarak bere çok moda ve her zevke hitap eden bir  ürünü bulmak da mümkün.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir