Güzellik

Burun Estetiğinde Doğallık Esastır

Bazı insanlar sağlık problemlerine bağlı olarak burun ameliyatı olabilirken, birçok insan da burunlarının görüntüsünden memnun olmadıkları için bazı estetik dokunuşlara ihtiyaç duyarlar. Özellikle kadınların görselliklerine verdikleri önem herkes tarafında bilinmekte ve güzel görünürken aynı zamanda doğallıklarından da ödün vermemeye özen gösteriyorlar.

Burun Estetiği Ameliyatı Nedir?

Adı ameliyat olduğu için birçok insanda ilk anda bazı tedirginlikler yaratabiliyor fakat burun estetiği, burnun işlevlerini yerine getirmesine engel olmadan ya da işlevlerini yerine getiremiyorsa bunu düzelterek burnu yeniden şekillendirmektir.

burun estetiği
burun estetiği

 

Bazı burun estetiklerinde görüldüğü üzere yeniden şekillendirilen burnun, yüz ile hiçbir uyum içinde olmadığı ve son derece yapay bir görüntü oluşturduğu gözlemlenmekte. Oysaki burun estetiği söz konusu olduğunda dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Mesela, burnun özellikle kemik ve kıkırdak yapısına dikkat edilmelidir. Yani burnun dudaklar ve alın ile doğru açılarda olmasına dikkat edilmelidir ki doğallıktan uzak bir görüntü sergilemesin.

Burun Ameliyatı İle ilgili Bilinmesi Gerekenler

Burun estetiği ile ilgili halk arasında doğru bilinen bazı yanlışlar vardır. Örneğin, nefes alıp verme zorluğu çeken her insanın estetik bir ameliyat olması gerekmediğidir. Çünkü bazı insanlarda burun etine bağlı olarak nefes darlığı çekme sorunları yaşanabiliyor ve kişi bunun için burun ameliyatı olurken aynı zamanda estetik bir ameliyat geçireceğini de düşünebiliyor. Elbette ki kişinin böyle bir talebi var ise, her iki operasyonun da yani burun eti ameliyatı ve burun estetiğinin aynı seans içerisinde yapılması mümkündür.

burun ameliyatları
burun ameliyatları

 

Burun estetikleri için yapılan ameliyatların, diğer estetik ameliyatlar ile kıyaslandığında daha bilgi ve tecrübe gerektirdiğini söylemekte fayda var. Çünkü burun insanın yüzünde ön planda olan ve ilk bakışta dikkat çeken bir uzuv olduğu için ayrıca nefes alıp verme gibi önemli bir görevi olduğundan doktorunuzun tecrübesi alacağınız sonucun memnun edici olup olmamasıyla doğrudan ilgilidir. Burun ameliyatlarında estetik dokunuş denildiğinde herkesin aklına burnu küçültme işlemleri gelir, oysaki bazı durumlarda burnu büyütmek için de operasyon yapılabilir. Kıkırdak ya da kemik ilave edilerek büyütülebilen burnu aynı zamanda uzatmak da mümkün.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir