Yaşam

Cadence Multı Surface Boya Nedir?

Cadence boya firması Türkiye’nin craft sektöründe hizmet vermekte olan ve alanında lider ve öncü bir markadır. Bu markanın oluşturulması ise uzun yıllara dayanan güçlü bir bilgi birikimine ve tecrübesine dayanmaktadır. Sahip olunan bu tecrübenin ışığı altında Cadence markası uluslararası BID organizasyonu tarafından 2018 senesinde altın kategoride uluslararası Liderlik Ödülü Yıldızı ödülüne layık görülmüştür. Firma bu kalite kültürünü ise gün be gün arttırmakta ve alanında rakipsiz bir duruma gelmeye devam etmektedir.

Müşterilerine yüksek kalitede ürün sunmanın yanı sıra Türkiye pazarında CE % EN 71 sertifikasına sahip olan tek boya üreticisi olma özelliğini de taşımaktadır. Ayrıca cadence ürünleri sadece basit ev boyamasında değil profesyonel sanatçılar, ressamlar ve craft sektörü ile ilgilenenler tarafından hem okul ve üniversite çatıları altında hem de ülkemizin dört bir yanında kullanılmaktadır. Buna ek olarak ülkemizin dışarıya açılan ender yüzlerinden birisi olması nedeni ile ihracat pazarında büyük bir paya sahiptir. Yurtdışında da cadence ürünleri tıpkı ülkemizde olduğu gibi son derece rağbet görmektedir.

Cadence firması tarafından üretimi gerçekleştirilen kumaş boya cadence multisurface boya  özellikle craft sektörü için özel olarak geliştirilen ve bütün yüzeylerde rahat bir şekilde tutunabilen su bazlı yeni nesil bir akrilik boya çeşididir. Özellikle ahşap, porselen, kumaş, deri, plastik, metal, duvar, strafor, kağıt, seramik ve polyester gibi birçok farklı yüzeylerde yüksek kapatıcılık sağlaması nedeni ile piyasada oldukça tercih edilen bir üründür. İç ve dış mekanlar için kullanılmasının yanı sıra astar ve zımparalama gerektirmemesi bir başka artı özelliğidir.

Cadence Multi Surface Özellikler

Kumaş boya cadence multisurface boyasının bir diğer özelliği ise süper akışkanlı ve dayanıklı bir boya olmasıdır. Cadence  firmasının en çok satılan ürünlerinden birisi olan bu boya aynı zamanda kumaş ve deri üzerinde sulandırılarak kullanılabilmektedir. Ayrıca cadence cam üzerinde yapılacak kullanımlarda ikinci kat atarken muhakkak 12 saat beklenmesi gerektiğinin de altını çizmemiz gerekir. Bu boyayı diğerlerinden ayıran en önemli faktör ise sağlığa zararlı madde içermemesi ve EN71 ile CE normlarına uygun olmasıdır.

Vernik İşlemi Nedir?

Cadence boya firmasından alacağınız boyayı ahşap bir yüzeye uyguladıktan sonra yapacağınız bir işlem olan vernik işlemini nasıl yapacağını bilmeyen ziyaretçilerimiz için müjdeli bir haberimiz var! Bu yazımızda sizlere cadence akrilik boya işlemini nasıl yapacağınızı anlatıyoruz.

Öncelikle cadence akrilik boya işlemi uygulayacağınız yüzeyde herhangi bir çatlak, boşluk ya da çizik bulunmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Eğer böyle bir şey varsa cadence cam firmasından temin edebileceğiniz dolgu verniği kullanmanız sizin için daha yararlı olacaktır.

Temizlediğiniz mobilya yüzeyinin üzerindeki tüm kirleri aldıktan sonra bu yüzeyi kuru bir bez ile silerek tam olarak kuru olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Yüzeyin tamamen kuru olduğundan emin olmanız gerektiğini bir kere daha hatırlatalım zira bu yapacağınız işlemin kalıcılığı açısından oldukça önemli bir detay. Daha sonra ise zımpara kâğıdı yardımı ile cadence boya ile boyayacağınız yüzeyi zımparalamanız gerekmektedir. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli husus zımparalama işlemini tüm yüzeye eşit bir şekilde yaptığınızdan emin olmanız gerekmektedir.

Bundan sonra ise vernik işlemine geçebilirsiniz. Verniği kutusunda iyice karıştırdıktan sonra fırçanızı boyaya batırırken fırça kıllarının üçte biri yüksekliğinden daha fazla batırmamaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Verniği kutusunun üzerindeki talimatlara uygun bir şekilde ahşap yüzeye uygulayın. İyi bir sonuç almak istiyorsanız bu işlemi birden fazla kere yapmanız gerekmektedir. Fakat bu işlemi yaparken yani vernik uyguladığınız yüzeye birden fazla kat çıkar iken kullandığınız verniğin cinsine göre belirlenen süreler içerisinde beklemeniz gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir