Yaşam

Çiğ Balık Tüketimi Nelere Yol Açar?

Çiğ balık tüketimine karşı uzmanlar uyarıyor. Zehirlenmenin yanı sıra bunama belirtileri de görüldüğü tespit edildi. Özellikle Japonya’da sıkça çiğ balık tüketilir. Bellek kaybı hastalıkları da Japonya’da yaygın. Ton ve somon balıklarında civa zehirlenmesi yüksek oranda olduğu için mutlaka balıkların pişirilerek tüketilmesi gerekli.

çiğ balık
çiğ balık

Çiğ Balık Tüketiminde Bilinçli Olmak Gerekli

Damarsal bunama sonucunda ciddi beyin hasarları oluşur. Özellikle çiğ balık tüketiminin yaygın olduğu Japonya gibi ülkelerde ise sık yaşanır. Fast food endüstrisi sonucunda deli dana hastalıklarında da artış yaşandı. Çiğ balığın sık tüketilmesi sonucunda kalp ve damar sağlığı ciddi şekilde bozuluyor. Bunama riski ise her geçen gün artışta.

hamsi
hamsi

Pişmiş balık tüketerek birçok hastalıktan kurtulursunuz. Kalp hastalıkları ve felci ilk olarak önler. Kemik gelişiminde son derece yararlıdır. Şeker hastalığı olanların ise sıklıkla pişmiş balık tüketmesi gerekli. Astım riskini azalttığı bilinir. Cilt sağlığınızı düzene soktuğu gibi birçok kanser türüyle önemli derecede mücadele gösterir. Mutlu yaşamın sırrı özellikle pişmiş balıklarda gizlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir