Güzellik

Cildimize Uygun Cilt Bakımı

Gerek kadınlar, gerekse de son zamanlarda erkeklerde cilt bakımlarına dikkat etmekteler. Şöyle ki birçok erkek kuaföründe erkekler isteğe bağlı olarak yüz, alın ve kulak bölgelerinde beliren tüylerin temizliği için ağda yaptırır. Ayrıca cilt gözeneklerinin açılması ve yüzün sıklaşması içinde çamur ve farklı karışımlardan maske uygulatırlar. Bu tip cilt bakım uygulamaları kadınlarda daha çeşitlidir.

cilt bakımı
cilt bakımı

Cilt Tiplerine Göre Bakım Ürünleri Nelerdir

Kadınlarında erkeklerinde cilt bakımı yaptırırken kesinlikle ciltleri ile ilgili bilgi sahibi olmaları gerekir. Çünkü kuru ve yağlı ciltler için uygulanacak bakım şekli farklı olduğu için cilt tipine göre müdahale başarılı sonuçlar doğurur. Yağlı ciltler biraz daha diğer cilt tiplerine göre gözeneklerin daha belirgindir.  Yağlı ciltlerin temizliği için kullanılması gereken ürünler, jel tipi temizleyici, alkollü tonik, su içerikli nemlendirici ve sıkılaştırıcı maskelerdir.

cilt maskesi
cilt maskesi

Kuru ciltler ise en yaygın görülen cilt tipi olup lekesiz ve problemi olmayan ciltlerdir.  Bu ciltlerin temizliğinde ise nemlendirici özelliklere sahip süt tipi temizleyici, alkol oranı normal seviyede olan tonik ve su içerikli hafif özellikli nemlendirici kullanılır. Karma ciltlerde ise yine nemlendirici ağırlıklı ürünler kullanılmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir