Güzellik

Cildinizin Bakımında Doğal Yöntemler

Cilt bakımı günümüzde birçok bayanın özellikle dikkat ettiği bir durumdur. Bu nedenle birçok bakım ürünü kullanılmaktadır. Bu ürünler kimi zaman bütçeyi biraz olsun zorlamaktadır. Bu nedenle bazen alternatif çözümler gerekmektedir. Bunun içinde en iyi seçenek doğal yöntemler olacaktır. Uygulayacağınız doğal yöntemler ile de bakım ürünlerinden aldığınız kadar iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

cilt bakımı
cilt bakımı

Yaşanan akne sorunları herkeste mutlaka gözükmektedir. Bunun için Zerdeçal kullanmak oldukça etkili bir sonuç alınmasına neden olacaktır. Sahip olduğu anti bakteriyel özelliği ile zerdeçal aknelerinizin temizlenmesinde birebirdir. Eğer ki pürüzsüz bir cilt elde etmek istiyorsanız bu konuda en iyi çözümünüz bal olacaktır. Bir miktar bal alarak yüzünüze maske yapın ve yarım saat kadar bekletin. Daha sonrasında yüzünüzün ne kadar pürüzsüz olduğunu fark edeceksiniz.

Cildinizin daha genç gözükmesini istiyor iseniz, domates suyu kullanmak doğru bir sonuç almanızı sağlayacaktır. Domates suyu içinde bulundurduğu asitler ile cildinizi temizler ve sıkılaştırır. Bu nedenle gece boyu yüzünüzde bekletmeniz sizin için gözle görülür sonuçlar elde etmenize yardımcı olacaktır.

Cilt Bakımı ve Peeling

Yüzünüzün haftada 1 olarak temizlenmesi de önemlidir. Bunun için yapacağınız uygulamalarda tonik yerine elma sirkesi kullanabilirsiniz. Şişenin dörtte bir kadar kısmına sirke kalanına su ekleyin ve tonik olarak kullanın.

cilt temizliği
cilt temizliği

Diğer uygulayabileceğiniz şey ise nane kürüdür. Yarım litre suyu kaynatın ve içerisine 10 dal kadar taze nane ekleyin. 10 dakika kadar demlenmesini bekleyin. Daha sonra ise bir kaba koyarak çıkan buharında yüzünüzü nemlendirin. Haftada 1 kere uygulanabilir. Ayrıca peeling için özel ürünler alarak da cildinizden ölü deriyi atabilirsiniz. Doğal bakımların yanında peeling ürünleri de etkili olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir