Cilt Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Cilt bakımı her gün düzenli olarak yapılması gereken uygulamaları içermektedir. Cildiniz için krem ya da temizleyici satın alırken yalnızca fiyatlarına değil, aynı zamanda cildiniz için uygun olup olmadığına da bakmalısınız. Cilt bakımında dikkat edilecekler konusunda ufak bir araştırma yaparak daha sağlıklı bir cildin sahibi olabilirsiniz.

cilt bakım
cilt bakım

Öncelikle her tonik türünün tüm ciltler için faydalı olması gibi bir durumun söz konusu olmadığı bilmeniz gerekiyor. Tonik satın alırken alkol içerikli olmamasına dikkat edin. Alkol içeren tonikler gergin bir cildi ortaya çıkartırlar fakat içerisinde yer alan maddeler cildin korunmasını sağlayan doğal yağların yok edilmesine yol açar.

Yüz Yıkama Sabunları Cilde Zarar Verir mi?

Şampuan ve yüz temizleyici ürünlerinin bir çoğunda SLS maddesi yer almaktadır. Cildinizdeki yağı çözen SLS maddeleri cildinizin kurumasına yol açmaktadır. SLS içermeyen ürünleri temizleyici ürünleri kullanmanız bu noktada sizin için daha sağlıklı olacaktır.

Yüz yıkama sabunlarının pH dengeleri yüksek olduğu için cilt kuruması sorununa yol açabilir. Bu sebeple yüzünüzü temizlemek için bu tür sabunları aşırı kullanmamanız gereklidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir