Sağlık

Psikolog veya Psikiyatrist Seçerken

Ruh hastalıkları ve psikolojik rahatsızlıkların tedavisi çok hassas bir konu olup hastaların yardım almak üzere gidecekleri uzmanı seçerken temkinli olmaları normaldir. Psikolog veya Psikiyatrist seçerken genel olarak tavsiyelerden yararlanılır.

psikiyatrist
psikiyatrist

Akraba veya arkadaş çevrenizden biri size bir uzmanı tavsiye edebilir ya da aile doktorunuz sizi yönlendirebilir. Bu şekilde gelebilecek tavsiye ve yönlendirmeler sizi doğru uzmana ulaştırabilir. Bunların yanı sıra sizin için faydalı olacak uzmanı bazı araştırmalar neticesinde kendiniz de bulabilirsiniz. Tabi bu tarz konuların üstesinden bir yaşam koçu yardımıyla da gelebilirsiniz. Ülkemizde çok yanlış tanıtılan bu meslek aslında bir çok derde deva.

psikolog
psikolog

Psikolojik rahatsızlıkları olan hastaların, tedavisini gerçekleştirmek üzere iyi bir Psikolog veya Psikiyatrist istemeleri ve bu konuda seçici olmaları çok doğaldır. Hastalar tedavilerini hastalıktan ve etkilerinden kurtulmak için yaparlar. Bu amacı en iyi ve etkili şekilde gerçekleştirebilen sadece yetenekli uzmanlardır.

İyi Bir Psikoloğu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

İyi bir Psikolog arıyorsanız seçeceğiniz uzmanın lisans eğitimini psikoloji üzerine aldığından emin olun. Psikoloğun klinik psikoloji uzmanlığının olması artı bir puan. Uzmanlığını yapmamış bir Psikoloğun uygulayacağı psikoterapi ile istediğiniz ve beklediğiniz iyileşmelere ulaşamayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir