Teknoloji

4 Boyutlu Ultrason Nedir?

Ultrason, her anne ve baba adayını heyecanlandıran ve her ay düzenli olarak yapılan bir tetkiktir. Anne ve baba adayları, ultrason sayesinde bebeklerinin gelişimine şahit olurken aynı zamanda sürecin normal işleyip işlemediğini de bu şekilde öğrenebilirler. Şuana kadar yalnızca siyah beyaz renklerden oluşan ve çok fazla net bir görüntü vermeyen ultrason uygulamasının yeni bir versiyonu olan ve bebeğin gerçeğe en yakın haliyle görülebileceği 4 boyutlu ultrason ise, son günlerin en çok konuşulan uygulamalarından biri.

4 boyutlu
4 boyutlu

4 Boyutlu Ultrason Ne İşe Yarar?

4 boyutlu ultrason, anne ve baba adayının bebeğini doğmadan önce en iyi görebileceği uygulamadır. Bu uygulama hamileliğin 11-13 ve 18-22. haftalarında yapılır. Bu ultrason sayesinde bebeğin sağlığı hakkında bilgi alınırken, ayrıca cinsiyeti ve hatta kime benzeyeceği gibi yaygın bir sorunun cevabı bile öğrenilebilir.

4D ultrason, ebeveyn adaylarına bebeği yakından görebilme şansı verir. Fakat bazen bebeğin sırtının dönük olması onu görmeyi zorlaştırabilir. Böyle durumlarda bebeğin yüzünü dönmesini beklemek gerekir.

ultrason
ultrason

4d ultrason, kesinlikle zararlı bir uygulama değildir. Anne adayını ve bebeğini herhangi bir tehlikeye sokmaz. Yalnızca bebeğin görüntüsünü alabilmek için, bebeğin içinde bulunduğu amniyo sıvısının yeterli miktarda olması gerekir. Aksi durumda görüntünün alınması mümkün değildir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir