Diyet

Atkins Diyeti ile Yaşam Boyu Bilinçli Beslenme

Atkins diyetini uygulamaya başladıktan 14 gün sonra 8 kilo verebiliyorsunuz. Hedefinize ulaşmayı başardıysanız 14 gün sonra atkins diyeti uygulamasında bazı değişiklikler yapmanızda yarar var. Bu aşamada besin çeşitlerini çoğaltıp günlük aldığınız 20 gramlık karbonhidrat miktarına 5 gram ekleyebilirsiniz. Besin çeşitlerini ve karbonhidrat miktarını arttırdıktan sonra kilo verme hızında yavaşlama olması normal.

diyet
diyet

Atkins diyetini uygulamaya başladıktan 14 gün sonra yapılan bu beslenme programı değişikliğinin sebebi zayıflaması sağlanan vücudun kilosunu korumak içindir. 5 gram arttırılan karbonhidrat miktarıyla yavaşta olsa zayıflamaya devam ediyorsanız miktarı arttırmaya devam edebilirsiniz.

diyet
diyet

Örneğin günlük 50 gramlık bir tüketim nedeniyle zayıflama durabilir. Bu aşamaları takip ederek miktarları not edebilir ve size en uygun olan miktarı bulabilirsiniz.

diyet yapmak
diyet yapmak

14 Gün Sonra Hedefinize Ulaşamadıysanız

Atkins diyeti uyguladıktan 14 gün sonra verdiğiniz kiloları yetersiz buluyor ve hedefinize ulaşmadığınızı düşünüyorsunuz. Bu durumda kilo koruma programına geçmeden başlangıç aşamısındaki programa devam edebilirsiniz. İdeal kilonuza 5 kilo kaldığında ise diyet koruma programına geçmelisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir