Güzellik

Cilt Lekelerinden Kurtulmak İçin Karbonat Kullanın

Cildinizde oluşan kahverengi lekelerden kurtulmak istiyorsanız karbonat kullanabilirsiniz. Daha çok hamur işlerinde kullanılan karbonatın hergün yeri bir özelliği ortaya çıkıyor. Karbonat cilt lekeleri üzerinde de oldukça etkili bir madde. Ciltte oluşan lekelerin hafiflemesini ve yok olmasını sağlayan karbonat ile cildiniz hem pürüzsüz hem de ışıl ışıl bir görünüme kavuşur.

Cilt Lekeleri
Cilt Lekeleri

Cilt Lekeleri İçin Karbonat ve Yoğurt

Cildinizdeki lekelerden kurtulmak için maya ve karbonat maskesi hazırlayabilirsiniz. 1 çay kaşığı maya ve 1 çay kaşığı karbonatı 10 damla su ile ıslatın. Elde ettiğiniz karışımı cildinize sürün. 15 dakika bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın. Cildinizin temizlendiğini ve pürüzsüzleştiğini fark edeceksiniz.

Cilt Lekeleri
Cilt Lekeleri

Karbonat ve yoğurtla elde edeceğiniz maske peeling etkisi yaratarak cildinizde oluşan lekelerin yok olmasını sağlayacak. Bir tatlı kaşığı süzme yoğurt, yarım çay kaşığı karbonat ve üç damla limon suyunu karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı cildinize uygulayın. Karışımı yüzünüzde 20 dakika kadar bekletin ve peeling yaparak çıkarın. Daha sonra ılık su ile yıkayın. Cildinizin derinlemesine temizlenmesini sağlayan bu maske aynı zamanda cildinizdeki lekelerden de kurtulmanızı sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir