Diyet

Çorba Diyeti ile Kilo Vermek Mümkün mü?

Her geçen gün hayatımıza yeni bir diyet uygulaması giriyor. Lahana çorbası ile başlayan çorba diyeti uygulamaları son zamanlarda farklılaşarak hızla uygulanmaya başlanıyor. Peki, çorba diyeti ile kilo vermek mümkün ya da bunun sağlığa bir zararı var mı?

çorba
çorba

Çorba Diyeti Sağlığa Zararlı mı?

Çorba diyeti ile ilgili olarak uzmanların yapmış olduğu açıklamalara göre tüm gün çorba diyeti ve iki öğün çorba bir öğün serbest olmak üzere iki tip diyet programı bulunuyor. Bu diyet programlarında tüm gün sadece çorba tüketilerek yapılan diyet programında kilonun daha hızlı verildiğine işaret edilirken bunun alınan kalorinin azlığı ile doğru orantılı olduğu da belirtildi.

çorba diyeti
çorba diyeti

Ayrıca tüm gün çorba diyeti uygulaması ile kalorisi az diyet uygulamalarının arasında fark olmadığını bildiren uzmanlar bu uygulama sonrasında vücuttan su ve kas kaybına sebep olduğunu da bildiriyorlar. Bununla beraber tüm gün çorba diyeti bir dönem sonra metabolizmanın da yavaşlamasına sebep oluyor. Uzmanlar çorba diyetlerinde içilen çorbanın da zengin içerikli olması gerektiğine işaret etmekteler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir