Güzellik

Güneş Kremi Nasıl Seçilmeli?

Yaz ayları içinde iken bir çok kişinin aradığı ürünlerden bir tanesi de iyi bir güneş kremidir. Özellikle hassas cilde sahip olan kişilerin mutlaka kullanmak zorunda olduğu güneş kremi kaliteli seçilmelidir. Çünkü seçtiğiniz ürün kaliteli olduğu takdirde güneşten korunabilirsiniz.

güneş kremi
güneş kremi

Eğer çok fazla yanmak istemiyorsanız mutlaka faktörü yüksek kremlerden tercih etmelisiniz. En az 30 faktörlü olan güneş kremleri uygundur. Uzmanların da dediği gibi asla güneş kremi sürmeden dışarı çıkmamalısınız. Peki nasıl bir güneş kremi satın almalı? Bu makalede siz okuyucular için güneş kremi alırken nelere dikkat etmek gerektiği konusunda bazı bilgiler vereceğiz.

güneş kremi seçimi
güneş kremi seçimi

Etkili Bir Güneş Kreminde Olması Gereken Özellikler

Birincisi denize girip çıktıkça da mutlaka yenilemelisiniz. İkincisi kremin aktif bileşenleri  % 7 olmalıdır. Üçüncüsü fiziksel engelleyici içeren güneş kremi satın almalısınız. Yani çinko oksit ve titanyum oksit maddeleri içerik listesinde olmalıdır.

güneş koruması
güneş koruması

Bu özellikler kaliteli ve iyi bir markanın güneş kreminde bulunur. Bu nedenle siz de krem satın alırken asla kaliteden taviz vermeyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir