Dekorasyon

Deri Eşyalarınızı Parlatma Önerileri

Ev hayatınızda önemli bir yere sahip olan eşyalarınız, zaman içerisinde yıpranabilir, zedelenebilir ve deforme olabilir. Bu tür zamanlarda yapılacak olan işlem, hemen yerine yenisi almak değildir, onu yeniden canlandırmak ve yeniden kullanılır hale getirmektir. Özellikle, mobilya olmayan koltuk takımlarında, yani derinin kullanıldığı oturma gruplarında yapılacak bazı hamleler, deforme olmuş eşyaların yeniden canlanmasını sağlayacaktır.

Deri Koltuk Modelleri
Deri Koltuk Modelleri

Deriyi parlatma yöntemlerinden ilki, beyaz sirke ve keten tohumundan elde edilmiş olan karışımdır. Bu karışımın deriye sürülmesi ile birlikte, deri üzerinde canlanma ve kendine gelme durumları gözlemlenecektir. Bu yenilikler, hemen sizlerin de gözüne çarpacaktır. Bu işlemleri yaparak, eskimiş eşyalarınıza bir şans daha verecek ve yerine yenisini alma derdinden de kurtulmuş olacaksınız.

Yeniliğin Kapısını Aralayın

Deri Yuvarlak Yataklar
Deri Yuvarlak Yataklar

Daha çok deri koltuk takımları ile ilgili çalışmaların yapıldığı parlatma işlemlerinde, bir diğer kullanılan metot ise, vazelindir. Eşya üzerini, hiçbir tüy bırakmayacak şekilde ıslak mendille temizledikten sonra, pamuk aracılığı ile vazelin sürmeniz, eşyanıza yeni bir hava katacaktır. Bu önerileri hayatınıza uygulamanız, sizlere yeniliğin kapısını aralayacaktır.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir