Sağlık

Diş Ağrınız Varsa Ne Yapmalısınız?

Ağız ve diş sağlığı çok önemlidir. Özellikle dişlerimizin sağlığı, genel sağlığımız ile yakından ilgilidir. Dişlerimizde meydana gelecek çürümelere, zamanında önlem alınmazsa, son derece tehlikeli rahatsızlıkların yaşanmasına neden olur.

Dolayısı ile diş ağrılarınız var ise, bunu asla ihmal etmemelisiniz. Hemen uzman bir hekim nezaretinde tedavilere başlamalısınız.

Diş Ağrısı
Diş Ağrısı

Uzman hekimin yanı sıra, kendi içinizde de ağrılarınız ile baş edebilirsiniz. Bunun için sizlere yardımcı olacak detayları aktarmak istiyorum. Dişlerinizde bulunan yemek artıklarını, diş fırçanız ile veya iple temizlemelisiniz.

Dişlerinizin üzerinde bulunan bu artıklar, zaman içerisinde çürümelere neden olacaktır. Bu söylediğim yapmanız gereken uygulama, yapmamanız gereken uygulama ise, ağrıyan diş üzerine aspirin koymak, bunu kesinlikle yapmamalısınız.

Ağrıyan diş
Ağrıyan diş

Uzman hekim önerisi

İltihaptan dolayı şişecek olan bölgeleri, soğutmanız ve şişliği indirmeniz gerekecek. Bunun için o bölgeye buz ile tampon yapmak, uygun bir davranış olacaktır. Bunun haricinde, ağrı çok şiddetli boyutlarda ise, uzman bir hekime vakit kaybetmeden başvurmalısınız.

Geçen her süre, sizlerin aleyhine olacaktır, bunu asla aklınızdan çıkarmayın. Sağlıklı bir diş yapısı için, gerekenleri yapmalısınız.

Diş sağlıgı
Diş sağlıgı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir