Güzellik

Doğru Eyeliner Nasıl Sürülür?

Makyaj hanımların olmazsa olmazı. Günlük hayatlarında bile hafif bile olsa makyaj yapmadan sokağa çıkmayan hanımlarımızın son yıllarda makyajın önemli bir parçası haline gelen eyelinera fazlaca merak duyduklarını görebiliyoruz. Gözlerin daha belirgin ve daha güzel görünmesine yardımcı olan bu uygulama doğru yapılmazsa ne yazık ki pekte hoş olmayan görüntülerin ortaya çıkmasına neden olabiliyor.

eyeliner
eyeliner

Doğru eyeliner sürmek için öncelikle gözlerinize baz uygulamalı, beyaz aydınlatıcı eğer göz çevrenizde renk değişimi ve morluk varsa morlukları kapatmak için kapatıcı kullanmalısınız. Gözlerinizin şekline göre eyeliner çekmeniz daha güzel bir sonuç verir.

Göz Tipinize Göre Eyeliner Sürmelisniz

Badem gözlüyseniz eyeliner sürerken kuyruk yapmanıza gerek yok, kirpik diplerinize incecik süreceğiniz eyeliner doğal ve güzel görünmenizi sağlar. Çekik gözleriniz varsa kesinlikle ve kesinlikle kuyruktan uzak durmalısınız. Alt kirpiklerinizin dibine de hafif göz kalemi sürmeniz daha güzel görüntü vermeyi sağlar.

eyeliner sürmek
eyeliner sürmek

Göz tipiniz şayet düşükse mutlaka kaldıracak bir uygulama yapmalısınız. Eyelinerin kalın ya da ince sürülmesi önemli değil. Önemli olan nokta mutlaka kuyruğun yukarı doğru kalkık olması gereklidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir