Yaşam

Şanlıurfa‘da S Plaka Denetlemesi Yapılıyor

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığına bağlı olan Zabıta Şube Müdürlüğü ile Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ortak bir çalışma başlatarak S plaka denetimi yaptılar.

Şanlıurfa şehrinde yaklaşık bir yıl önce vatandaşlara sunulan S plakalar özellikle öğrenci ve yolcu taşıma üstüne verilmiş olup belli şartları gerçekleştiren kullanıcılara sunulmuştu. Bu şartlara uyan her vatandaş S plakalarını alarak gerekli işlemlerin akabinde yolcu ve öğrenci taşıma görevine başladı.

S plaka denetiminde özellikle trafiğin yoğun olduğu bölgelere yoğunluk verildi. Öğrenci servislerinde bulunması gereken birçok özelliğin araçlarda olup olmadığı konusunda yapılan denetlemede ayrıca servis aracının ruhsat ve diğer evrak kontrolleri de gerçekleştirildi. Yapılan denetleme sonucunda eksikliklerin saptandığı öğrenci servislerine ilişkin olarak tutanaklar hazırlandı. Sürücülere eksikliklerin giderilmesi ile ilgili olarak ek süre verilerek bu süre içinde eksik olan ve denetim sonucu saptanan durumların bu süre zarfında giderilmesi için ikaz da bulunuldu.

Tüm şehirlere ait plakalar ile ilgili güncel ve bilgileri ve gelişmeleri http://www.plakalar.gen.tr/ adresinden öğrenmeniz mümkün.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir