Güzellik

Doğru Saç Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Yaz ayına girileceği şu sıralarda herkesin merak ettiği doğru saç bakımı nasıl olması gerektiği. Saçlarınızı gün içerisinde koruyarak saç kalitenizi her zaman artırmanız mümkün.

Kış ayında yıpranan saçlarınıza düzenli maskeler yaparak tekrar canlanmasını sağlarsınız. Saç bakım yağları özellikle zeytinyağı saçların bir numaralı kurtarıcısıdır.

Saç Bakımı
Saç Bakımı

Saç Bakımı Püf Noktaları

Saçlarınızın kırılmamasını istiyorsanız saçlarınızı ıslakken taramayın. Gece yatarken kalın uçlu saç fırçaları ile saçlarınızı tarayarak masaj etkisini saç diplerinize uygulayın. Şampuanı saçlarınıza direk uygulamak yerine elinizde sulandırarak saçlarınıza sürün.

Bakımlı Saçlar
Bakımlı Saçlar

Saçlarınızı çok iyi durulayın. Saçlarınızı çok sık atkuyruğu yapmanız da saçlarınızın zamanla dökülmesine neden olur. Sarımsak ve zeytinyağı ise saç diplerini güçlendiren en kolay yöntem. Zeytinyağı içerisine 2 tane sarımsağı ezin ve çırpılmış bir yumurtayı katın.

Temiz saçınıza masaj yapar gibi uygulayın. Doğal bir saç maskesi olduğu için her saç tipi rahatlıkla yapabilir. Düzenli bakımlarla zayıflamış saç derisini canlandırabilir ve daha güçlü hale getirirsiniz. Saç bakımı kesinlikle ihmale gelmeyecek bir durum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir