Sektörel

Elektrik Pano Fiyatları

İnşaat projelerinde kat ve daire sayısına göre elektrik pano boyutları değişmektedir. Ayrıca bu ürünlerdeki üretim faktörleri üzerinde kullanılan malzemelerin alanlarına göre değişiklikler göstermektedir. Elektrik panolarının üzerinde kesiciler, sigorta butonları, baralar, aktif ve reaktif güçleri ölçen sayaçlar, kontrol edilebilen ve komuta edilebilir düğmeler veriler bulunmaktadır. Geniş bir ürün yelpazesi içerisinde elektrik panosu ile ilgili olarak fiyatlar boyut ve kullanılan ürün çeşidine göre belirlenmektedir.

Elektrik Panosu Nedir?

Elektriğin bina içerisine dağılmasını sağlamaya yarayan elektrik panoları içerisinde dağıtım panoları bulunmaktadır. Topraktan bir kaçak oluşmamasına, bağlantıların güvenilir hale gelmesine yarayan şalterler ve binaya gelen elektriğin akımının iletilebilmesine yarayan kablolarda panoların bünyesinde bulunmaktadır. Üretiminde kullanılan malzemeye göre elektrik panoları için de bulunan saç panolar demir çelikten üretilmektedir. Kullanım amaçlarına göre bir çok elektrik panosu modelleri bulunmaktadır. İnşaatlarda kullanılan şantiye ve aydınlatma panolarını elektrik panoları ile karıştırmamak gerekmektedir. Elektrik pano fiyatları yapılarda kullanılacak olan aydınlatma ya da şantiye panoları cinsine göre belirlenmektedir. Ayrıca elektrik panoları çeşitleri içerisinde harici ya da duvar tipi panolar ile dikili tip panolarda bulunmaktadır.

Elektrik Panosu Montaj ve Kullanımı

Projelerde kullanacak olan panolarda yetkili firmalar tarafından yapılan ve yüksek üretim standartlarını kullanması gereken elektrik panolarının kullanılması gerekmektedir. Uzun yıllar kullanılacağı için çok önemlidir. Elektrik panoları bir kabin içerisinde binaların elektrik tesisatların dağılmasına yarayan ve iletilmesini sağlayan kabloların ve bununla beraber şalt malzemelerin bir arada bulunduğu kabinlere verilen isimdir. Panoların içerisinde çeşitli malzemeler bulunmaktadır. Bunlar reaktif olarak değerlendireceğimiz elektrik sayaçları, aktif olan elektrik sayaçları, baralar, elektrik güç kontaktörleri , elektrik kondansatörleri ve ölçü aletleridir. Elektrik panoları anahtarlar yardımıyla kullanılır. Elektrik panoları ile ilgili boyutlar binaların içerisinde bulunan kat ve daire sayısına göre değişir. İstenilen ölçülerde ve ebatlarda elektrik panosu yapılır. Elektrik panoları içerisinde sigortalar bulunur ve elektrik sayaçları bulunur. Bunun dışında binanın otomatik merdiven sistemini sağlayan ve zil trafosunu yöneten kısımlar da bulunmaktadır. Elektrik pano fiyatları ile ilgili olarak detaylı bilgi için https://www.ponismetal.com.tr/elektrik-panosu-fiyatlari-ve-modelleri linkinden destek alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir