Dekorasyon

En Güzel Verandalar

Veranda;  üstü kapalı, genellikle yanları camlarla kapalı balkonlardır. Yoğun olarak evin girişinde zeminle neredeyse aynı seviyede hafif bir yüksekliğe sahiptir. Verandaya sahip bir ev eve çok büyük bir özellik katar. Evin yaşam alanını genişletir, işlevselliğini arttırır. Özellikle sıcak havalarda, yaz aylarında verandalar tam bir yaşam alanı oluşturur.

veranda modelleri
veranda modelleri

Veranda Uygulamaları

Verandalar, bulunduğu evlerde tüm ev halkının yaşamaktan, vakit geçirmekten en çok zevk aldıkları yerlerdir.  Bu nedenle de veranda uygulamaları tüm ev halkını ilgilendirir. Veranda da kullanılacak malzemelerin satın alımında dikkat edilmesi gereken bir kaç nokta vardır. Bunlar, öncelikle oturum alanının en az evin hane halkı sayısı kadar olmalı. Hatta gelecek misafirler düşünülerek bir kaç fazla oturum alanı belirlenmeli. Evin varsa bahçenin dekorasyonu ile uyum sağlanmalı. Verandanın üst kapaması ahşap ile sağlandıysa, kullanılan malzemeler de ahşap seçilebilir.

veranda dekorasyonu
veranda dekorasyonu

Verandalarda artık olmazsa olmaz olan sallanan sandalye ve salıncak kanepeler kullanılanabilir. Çiçekler, mumlar ile dekorasyona destek verilebilir. Hatta veranda da yenecek akşam yemeklerinde, bir kaç duble içki içerken, mumlarla aydınlatma sağlanabilir.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir