Güzellik

Erken Gelen Kırışıklıklardan Kurtulmanın Yolları

26 yaşını geçen her bayanın erkenden gelip cilde yerleşen kırışıklık belirtileriyle baş etmek için cilt bakımı konusunda daha özenli davranması gerekmekte. Bu tür kırışıklıkların çeşitli nedenleri olabilir; ancak günlük hayatta yapılan ve göze görünmeyen bir kısım basit hatalardan da kaynaklanabilir.

Öncelikle, yüz üstü uyuma alışkanlığından vazgeçilmesi gerekir çünkü her ne kadar bu kırışıklıklar yastıktan kalkınca geçiyormuş gibi görünseler de, yüzde başlayan ilk kırışıklık izleri yastığın yüzde yaptığı kırışıklık etkisindendir.

kırışıklık

Balık Ve Meyve Tüketilmeli

Ayrıca, protein içeriği çok yüksek gıdalardan biri olan ve soğuk su balığı olarak ta bilinen balıklardan alınacak proteinlerle cilt yüzeyinde ki boşluklar doldurulur ve pürüzsüz bir görünüme yardımcı olur ve bu balıklar, içerdikleri yağ asitleri sayesinde cildin genç görünmesini sağlarlar. Bu nedenle balık tüketmek cilde yararlı olan bir durumdur.

balık
balık

Bunların yanı sıra, cildi yenileme özelliği olan meyvelerden de bol bol tüketmek, radikal denilen yaşlanma etkenlerinin cildin yüzeyinde toplanmasını engeller ve cildi rahatlatır.

Bu yapılanlara ek olarak, yüzü yıkarken kurutucu etkileri olan sabunları kullanmak ta cildin aşırı şekilde kuruyup tahriş olmasına neden olur. Bunları sık sık kullanmaktan kaçınılması gerekir.

meyve sebze
meyve sebze

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir