Yaşam

Eski Sevgiliye Atılmaması Gereken Mesajlar

Aşk hayatın en özel duygusudur. Şüphesiz her insan birine aşık olmayı, onunla beraber olmayı ve mutlu bir ömrü göğüslemeyi hayal eder. Fakat bazen bir şeyler başlar, yaşanır, resmiyet kazanamadan biter. Büyük umutlar ile başlayan bir ilişkide taraflar birbirinin eski sevgilisi konumuna düşer. Peki eski sevgili ile tekrar konuşulmalı mıdır? Ya da illa konuşulacaksa nelerden bahsedilmelidir?

eski sevgili
eski sevgili

İşte O Mesajlar

Karşı taraf ile konuşmak tabii bitmiş bir ilişki için iyi olmayabilir. Ama söylemek istediğiniz bir şeyler olabilir. Aradığınız cevaplar olabilir ya da bir şey sormak isteyebilirsiniz. Bu durumlarda bazı mesajlardan kaçınmalısınız. Mesela selam, naber, nasılsın gibi mesajlar atmayın. Tek kelimelik mesajlar iyi olmayacaktır. İlk mesajınızda niyetinizi ve konuyu belirten ifadelere yer vermek konuşmanın verimli olmasını sağlayacaktır.

mesaj
mesaj

Karşı tarafla ayrılış şekliniz hoş olmayabilir. Alınmış ya da üzülmüş olabilirsiniz. Bunu belirten ifadeler kullanmayın. Kaba sözler ya da alınganlık içeren cümleler kurmayın. Ayrıca sevgili olmadığınızı unutmayın ve sevgi, hüzün, samimiyet içeren mesajlar, emojiler kullanmamaya da özen gösterin. Ciddiyetinizi koruyun. Ödemeli aramayın diye bir uyarı da bulunmayacağız. Çünkü böyle bir şey yapılmamalı, değil mi? Antipatik görünmemeye çalışın. Eğer mesajınıza cevap vermediyse yeni bir mesaj atmayın. Mesajımı almadın mı, görmedin mi tarzında sorulara gerek yok. Umutsuzca mesajlar ya da romantik söylemlerde de bulunmayın. Bitmiş bir ilişki için çırpınmak iyi olmayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir