Dekorasyon

Ev Dekorasyonunda Renk Seçimi Nelerdir

İnsanlar çeşitli dönemlerde evlerinde hareketlilik yaşatmak için mobilyalarında yenilik yaparlar. Mobilyada yapılacak değişikliklerde uyumluluk esastır. Mobilya dışında duvar renklerinde yapılacak dekoratif yeniliklerde evde pozitif ortam oluşmasını sağlar. Ev dekorasyonunda yapılacak renk yeniliklerin her birinin özellikleri vardır. Öncelikli olarak ev dekorasyonunda mavi tercihi huzurdur.

dekorasyon
dekorasyon

Sağlıklı, huzurlu ve dingin bir renk istiyorsanız ev dekorasyonunda tercihiniz mavi olmalıdır. Mavi renk, evlerde huzuru simgeleyen bir renktir. Son dönemlerde birçok insanın mobilya dekorasyonunda renk tercihi mavidir. Ev dekorasyonunda uygulanan renk tercihlerinde yeşil konsantrasyonu simgeler. Yeşil ve yeşilin tonları odaklanma ve konsantrasyonu oluşturur. Kişinin zihninde dinginleştirme sağlayan yeşil, özellikle çocukların odasında tercih edilmesi gereken bir renktir.

Sarı Rengin Evde Oluşturduğu His Nedir

Ev dekorasyonunda sarı rengin tercih edilmesi ise evde pozitif ruh oluşturur. Örneğin havanın güneşli olması nasıl insanı mutlu ediyorsa, evdeki renk seçimi de güneşli bir günü anımsatan bir renk olması durumunda insanı mutlu eder. Sarı renk evde yenilenmeyi artırdığı gibi kişinin düşüncesini de pozitif olarak etkiler.

sarı renk
sarı renk

Mor renk ise dekorasyonda güveni simgeler. Kraliyeti ve asilliği simgeleyen mor, güveni temsil ettiği gibi gücü de gösterir. Mor rengin hakim olduğu bölgede özgüven vardır. Ev dekorasyonunda tercih edilecek renk pembe ise pembe mutluluğu simgeleyen bir renktir. Pembe eve pozitif enerji yaydığı gibi birçok mobilya ile de uygun görüntü verir. Pembe rengin bir diğer özelliği ise kişiyi gülümsetmesidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir