Güzellik

Fön Çekmenin Püf Noktaları

Bir kadın için saçları oldukça önemlidir. Saçının her gün güzelliğini koruması ve bozulmaması isterler. Fakat bu da pek mümkün değildir. Kadınlar genellikle saçlarına fön çekerler. Bu hem basit hem de etkili bir yöntemdir. Fakat saçın her an fönlü kalması olanaksızdır. Her gün saçınızın fönlü olmasını istiyorsunuz ama kuaföre gitmek istemiyorsanız kendinizde çekebilirsiniz.

fön çekmek
fön çekmek

Evde fön çekmek zor bir şey değildir. Hem pratik hem de daha kolaydır. Boşu boşuna her gün kuaföre gidip paralar harcamanıza gerek yok. Sadece basit püf noktalarını bilmeniz yeterli olacaktır. Bu püf noktaları bilmeniz takdirinde evde kendiniz rahatça fön çekebilirsiniz.

saç yapmak
saç yapmak

Nelerdir?

Fön çekmeye enseden başlamanız gerekiyor. Önce alt bölümler, sonrasında da üst kısımlara fön çekin. Saçlarınızın uzunluğu önemli. Eğer uzun saçlara sahipseniz, ensenizdeki saçlarınızı düzleştirirken fırçayı öne doğru uzatın ve bu şekilde fön çekin. Alın ve perçemleriniz en kolay kuruyan bölümler olduğu için, buraya en son fön çekin. Saçınızı 4 bölüme ayırın ve klipslerle tutturun. Parlaklık kazandırmak için her bukleye ayrı ayrı fön çekin. Yukarıdan aşağı tutmayı unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir