Gebelik

Anne Adayları Nasıl Beslenmeli?

Anne adaylarının bir bebek sahibi olacaklarını öğrendikleri andan itibaren ilk yaptıkları şey beslenmelerine dikkat etmek olmalıdır. Çünkü yedikleri ve içtikleri her şey direkt olarak bebeklerini etkilediğinden onun sağlığını her zaman ilk sırada tutmaları gerekir.

gebelikte beslenmek
gebelikte beslenmek

Süt Ürünleri ve Bol Sıvı Tüketmek Hamilelikte Önemlidir

Hamilelerin beslenme konusunda dikkat etmeleri gereken ilk kural uzun saatler aç kalmamaları gerektiğidir. Çünkü bu bebeğin de aynı saatler boyunca aç kalması anlamına gelir ve gelişimini olumsuz yönde etkileyebilir. Uzun saatler aç kalmamaları gerektiği gibi aynı zamanda ne yediklerine de dikkat etmeleri şarttır. Mesela her gün kahvaltıda süt ürünlerini tükettiklerinden emin olmalıdırlar. Peynir, süt, yoğurt, yumurta bunlar gebeler için önemli besin kaynaklarıdır.

gebelikte beslenme
gebelikte beslenme

Ayrıca bol sıvı almaları hem bebeğin suyunun azalmaması için hem de anne adayının karnında çatlakların oluşmaması adına önemlidir. Zaten özellikle hamileliğin son haftaları yaz aylarına denk geliyorsa ister istemez su tüketimi fazlalaşacaktır. Bunun yanı sıra iyi yıkanmış sebzeleri ve yeşillikleri bol bol tüketebilirler. Bu gereksiz kilo alımlarının da önüne geçecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir