Gebelik

Gebelik Aşısı Hakkında

Özellikle tüp bebek sahibi olmak isteyenler, bazı olumsuzluklardan dolayı, düşük yapma riski ile karşı karşıya kalırlar. Düşük yapma riskini ortadan kaldıran ve sağlıklı bir gebeliği sağlayan yeni yöntemlerden bir tanesi de, gebelik aşısı yaptırmaktır.

Nasıl Oluyor?

Tüp bebek tedavisinde en önemli kısım, spermle yumurtanın en iyi şartlar altında döllenmesini sağlamaktır. Tüp bebek tedavisine; kadın ve erkeğe ait embriyonun laboratuvar şartlarında oluşturulma işidir diyebiliriz.

hamilelikte gebelik aşısı
hamilelikte gebelik aşısı

Bazı durumlarda, embriyolar rahim içine konulsa da hastalık durumu oluşabilir.Bu durumda bebek düşük yapma riski fazladır ve çoğunlukla çiftler bu durumda büyük üzüntü yaşarlar.

Gebelik, birtakım şartların doğru bir şekilde biraraya gelmesi ile oluşur. Embriyo rahim içinde; proteinler ve çeşitli faktörler aracılığı ile rahim iç zarına yaklaşır ve gömülür.Bu gömülme gerçekleştirdikten sonra gebelik oluşumu başlar.

gebelikte aşı
gebelikte aşı

Tüp bebek yönteminde ve normal gebelikte, çeşitli hormonlar ve maddelerin yardımı ile gebelik devam eder.Bazı durumlarda bu fonksiyonların birinde veya birkaçında eksiklikler meydana gelir ve düşük ile sonuçlanır.

Bu olumsuz durumların ve eksikliklerin giderilmesi için, gebelik aşısı geliştirildi.Gebelik aşısı bir anlamda gebeliğin sağlıklı bir şekilde devamını sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir