Gebelik

Gebelikte Bitkisel Çaylar Şifalı Bitkiler

Gebelikte bitkisel çayların tüketimine dikkat etmeniz gereklidir. Gebelikte bazı bitkilerin kullanımı rahimde kasılmalara neden olur. Erken doğumlar hatta riskli gebeliklerin oluşumu da görülür. İshal, kusma ve tansiyon şikâyetleri de ortaya çıkabilir. Gebelik süresince özellikle doktor tavsiyesi olmadan bitkisel çaylardan kaçınmanız gereklidir.

bitki çayları gebelik
bitki çayları gebelik

Gebelikte Alınması Gerekli Bitkisel Çaylar

Bitkisel çayların yararlı olanları da vardır. Alınan çayların özellikle iyi yerden alınmış olması da önemlidir. Ambalajı, tarihi, toplanma şekilleri bitkisel çayların kalitesini artırır. Bitkisel çaylara çok dikkat etmeniz ve özellikle bilmediğiniz çayları içmemeniz gereklidir. Ihlamur, elma çayı, rezene, keten çayı fazla miktarda tüketilmediği takdirde olumsuz etkilerinin olmadığı belirtilir.

bitki çayları hamilelik
bitki çayları hamilelik

Gebelikte sakıncalı olan bitkisel çaylardan özellikle sinameki içilmesi önerilmez. Lavanta, kimyon, ardıç da aynı şekilde önerilmeyen çaylardır. Yasemin, safran ve Ginseg kullanımında dikkatli olmanız gerekir. Bitkisel çay alırken bildiğiniz markaları tüketmeye özen gösterin. Aıkta satılan bitkilerin nasıl toplandığı hakkında bir fikriniz yoktur. Güvenli yerlerden aldığınız çayları gebelik süresince aşırıya kaçmadan tüketebilirsiniz.

 

Bitki çayları bebek
Bitki çayları bebek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir