Dekorasyon

Duvar Kağıdı Seçimi Nasıl Olmalı?

Duvar kağıtları son dönemlerde şıklığı ve sıcak görüntüsüyle dekorasyonlarda oldukça fazla tercih edilmeye başladı. Farklı renk ve desenlerde olan seçenekler, duvarları tekdüze boya olmaktan kurtarıyor ve daha bütünleyici bir hava katıp odaları beton soğukluğundan kurtarıyor.

Kullanımı da oldukça kolay olan duvar kağıtları kolay kirlenmiyor ve silinebiliyor. Tabi bunlar için kaliteli ve kalın duvar kağıtları tercih etmelisiniz. Aynı zamanda duvar kağıdı uygulaması da çok zor değil. Dikkat edilmesi gereken hususlar arada kabarcık kalmaması ve duvar kağıtlarının düzgün şeritler halinde yapıştırılması.

Duvar Kağıdı
Duvar Kağıdı

Duvar Kağıdı Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Duvar kağıdı dekorasyonunuzun bir parçası olacağından onu, mobilyalar ve aydınlatma elemanlarıyla bir bütün olarak düşünmelisiniz. Mobilyaların rengine ve desenlerine uygun duvar kağıdı seçebilirsiniz. Örneğin; desenli bir mobilyanız varsa duvar kağıdınız bu desenlerin içinde bulunan tonlarda olabilir .Duvar kağıtları ne çok önplanda olmalı ne de sönük kalmalı.

Duvar Kağıdı Modelleri
Duvar Kağıdı Modelleri

Parıltı veya kabartmalara sahip bir duvar kağıdınız varsa bu detaylara aydınlatma ile dikkat çekebilirsiniz. Fakat duvar kağıdı alırken çok yoğun desenli modelleri tercih etmemelisiniz. Bu hem dekorasyonda uyumu sağlamanızı zorlaştıracak hem de daha çok dikkat çekici olması nedeniyle daha çabuk sıkılmanızı sağlayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir