Sağlık

Geleceğin Teminatı Organik Ürünler

Tabiatın tüm doğal seleksiyonlar içinde korunabilmesinin ve bireylerin de tabiata uyumlu bir biçimde sağlıklı ve bilinçli olarak yetişmesinin temeli, organik ürün tüketimdir. Ne kadar bilinçli,  hem bedenen hem de ruhen sağlıklı bireyler yetişirse, tüm toplumlar da o derece gelişir ve doğa o derece korunabilir. Geleceğin teminatı organik ürünler ana rahmindeki bebeğin beyin gelişimine dahi olumsuz etkileri olan zirai ilaçlardan, hormonlardan, fenni gübrelerden ve de raf ömrünün uzatılmasını sağlayan koruyu ve tatlandırıcı maddelerden, bağımlılık yaratan, lezzet katan katkı maddelerinden, kısacası insan sağlığına zararlı her türlü maddeden uzak tutularak üretilmiş ürünlerdir.

Organik ürünlerin insan sağlığına son derece yararlı olmasını yanında sağladığı faydalar, topraktan gelen olumlu enerjinin alınması,  doğanın dengesinin insana iletilmesini sağlaması ve bu sayede ruh sağlığının da olumlu yönde gelişmesine katkıda bulunması olarak gösterilebilir.

Organik Ürünler ve Yaşam Kalitesi Bağı

Son yıllarda, artan çevre ve sağlık sorunları, sorunların nedenlerinin de araştırılmasına ve de çözüm önerileri sunulmasına neden olmuştur. Medyada da sıklıkla yer bulan bu son derece önemli iki konu hakkında Tarımsal Sağlık Raporları ve Çevresel Sağlık Perspektifleri’nin yaptğı çarpıcı açıklamalara göre;  sanayi tarımında kullanılmakta olan zirai ilaçlar, insan sağlığı üzerinde kanser yapıcı etkilere sahiptir. Yine yapılan araştırmalara göre; zirai ilaçlarla iç içe büyüyen çiftçi çocuklarında, diğer çocuklara oranla iki kat daha fazla çocukluk çağı lenf kanserinin görüldüğü ortaya çıkmıştır. Bu bağlamda düşünülecek olunursa; sağlıklı ve kaliteli bir yaşamın vazgeçilmezi organik ürün tüketimi olmaktadır.

Tohumun Organik Ürünlerdeki Rolü

Bir gıdanın besin değerini, kullanıldığı tohumu, yetiştirildiği toprağı, sulandığı suyun özelliği ve de sudan aldığı mineraller belirlemektedir. Tek tip tohumla ve GDO’lu üretimle verimlilik sağlanırken besin değerinde ve de sağlıklı tüketimde oldukça büyük ölçüde düşüş gözlemlenmektedir. Ne kadar vakit alsa da tohum çeşitliliği, besin değeri bakımında da çok önemlidir. Tohum çeşitliliği ve tamamen doğal üretimi ilke edinerek organik ürünler satışı gerçekleştiren ttps://www.dogalavm.com/ sitesi ziyaret edilerek, gerekli olan tüm besinlere ve kozmetik ürünlere anında sahip olunabilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir