Moda

Renk Bloklama Nedir?

Son zamanların modası olan renk bloklama doğru yapıldığı takdirde oldukça hoş ve güzel bir etki yaratmaya destek oluyor.  Renk bloklama da iki ya da daha fazla renk tercih edilerek en doğru renk tonları ile kombinasyonun tamamlanması anlaşılabilir. İki renk kombini hoş bir etki yaratsa da asıl etkinin yaratılması için en az dört renk bloğundan faydalanma öneriliyor. Renk bloklama sadece giyim ile değil aynı zamanda aksesuar kullanımı ile de gerçekleşir. Fular, şapka ve takılar bu anlamda son derece önemli oluyor.

renk blok
renk blok

Renk Bloklama Nasıl Yapılır?

Renk bloklama için tercih edilecek olan parça seçimlerine tonlarına dikkat etmek gerekir. Renk bloklama içinde baskı içeren ya da desen içeren parçalardan uzak durulması öneriliyor.

Özellikle tek parça olan giyim stili renk bloklama için pek tercih edilmez. Gömlek, yelek, pantolon, tişört, etek, ceket gibi farklı parçaların birleşiminde çanta, ayakkabı, şapka, fular ve takılar ile de desteklenen bir bloklama oldukça etki yaratacaktır.

Beyaz temaya sahip bir renk bloğu için ikince renk olarak fuşya tercih ettiyseniz bunu mor, pembe, turuncu, mercan ya da sarı renk tonları ile de farklı farklı bloklama yaparak kombinlemeniz mümkün. Aynı zamanda hardal rengi için bordo, yeşil, sarı ve kahve tonlarını da ekleyebilirsiniz.

Renk bloklama da süz renkler tercih etmenin yanı sıra zıtlık ve canlılığa da önem vermek gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir