Finans

Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı ve Sonrası

Göz kapağı yapısal olarak, yorucu yaşam tarzı ve ilerleyen yaş nedeniyle sarkık görünür. Genel olarak en çok karşılaşılan sebep yaşlılıktır. Göz kapağı iner, gevşer ve sarkar. Göz kapağının istenmeyen bu şekli kişiyi olduğundan daha yaşlı gösterebilir. Bu yüzden göz kapağı ameliyatlarından sonra hasta en az 5-10 yaş gençleşmiş gibi görünür.

göz makyajı yapımı

Göz kapağı ameliyatları başarı oranı yüksek olan ve basit ameliyatlardır. Göz kapağı estetiği için yapılan ameliyatlar üst göz kapağı ve alt göz kapağı olmak üzere iki türlüdür. Üst göz kapağında, göz kapağının katlandığı yerden, alt göz kapağı ameliyatında ise kirpiklerin altından kesilir. Her iki uygulamada da kesi izi belli olmaz. Göz kapağı çok kolay iyileşen bir bölge olduğu içinde zamanla kesi izleri kaybolur.

Göz kapağı estetiği ameliyatlarında lokal anestezi kullanılır ve sadece göz kapağı uyuşturulur. Ameliyat sonrası göz kapağında ve çevresinde normal olarak şişlikler, morluklar ve ağrılar hissedilir. Doktor tarafından verilen ağrı kesici ilaçlar kullanılarak bu dönem kolayca atlatılabilir. Ameliyat dikişleri ise 3-7 gün içerisinde alınır ve hasta kendini yormadan normal hayatına geri döner fakat ameliyat sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar vardır. Birkaç hafta boyunca güneş gözlüğü kullanmadan güneşe çıkmamak, enfeksiyon riskinden uzak durmak, alkol ve sigara kullanmamak gerekiyor. Aynı zamanda ağır egzersiz ve yorucu sporlardan da uzak durulmalı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir