GüzellikYaşam

Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Göz kapağı estetiği blefaroplasti ismi ile de bilinir. Bu işlem ile göz kapakları daha genç ve gergin bir görünüm kazanır. Yaş ilerledikçe göz kapaklarında sarkma gibi durumlar söz konusu olur. Bu durum kişilerin rahatsızlık duymasına neden olabilir. Göz kapağı estetiği ile bu durumun önüne geçmek mümkündür.

Deride meydana gelen gevşemeler bazen çok ciddi boyutlarda görülebilir. Bu durumda kişilerde göz altı torbaları da görülür. Bu gibi durumlarda hem göz kapaklarında sarkma hem de göz altı torbası problemleri meydana gelir. Bu gibi durumlarda göz çevresinin düzeltilmesi amacı ile estetik ameliyat yapılması gerekir.

Göz Kapağındaki Yaşlanma Belirtilerinde Kesin Sonuç!

Göz kapağındaki yaşlanma belirtilerinin giderilmesi için göz kapağı estetiği yaptırmak mümkündür. Göz kapaklarında meydana gelen sarkma problemleri kişilerin olduklarından daha yaşlı görünmesine sebep olur. Göz kapaklarında meydana gelen yaşlanma belirtileri; göz altı torbalarının meydana gelmesi, yüzde yorgun bir ifade olması, göz altlarında kararma ve renk değişimleri olması, gözün kenar kısımlarında çizgilerin meydana gelmesi, üst göz kapaklarında düşme meydana gelmesi, göz kapağında kırışıklık oluşumu şeklindedir.

Yaşlanma belirtilerinin hepsinin ortadan kalkması mümkün değildir. Ancak göz kapağı estetiği sayesinde bu durumların büyük çoğunluğundan kurtulmak mümkündür. Bu estetik sayesinde kişilerin yüz ifadeleri daha canlı olacak ve daha genç bir görünüme sahip olacaklardır.

Göz Kapağı Estetiğin de Kalıcı Yöntemler!

Göz kapağı estetiğinin kalıcı olup olmadığı insanlar tarafından merak edilen konulardan biridir. Bu ameliyat kişilerin yaşlanmalarına engel olmaz. Ancak yaşlanma etkilerinin hafifletilmesine ve kişilerin genç bir görünüme kavuşmasını sağlar. 

Ameliyattan sonra göz kapakları daha genç bir görünüme kavuşur. Fakat zaman geçtikçe deride tekrardan sarkma gibi durumlar söz konusu olabilir. Göz kapağı estetiğinin etkisi yaklaşık 5 ile 8 sene arasındadır. Bu ameliyatın kaç yaşında yapıldığı ve kişilerin cilt yapısına bağlı olarak sürelerde değişiklik görülebilir. 

Göz kapağı estetiği olmak isteyen kişilerin ameliyat olmaya elverişli olması gerekir. Bu ameliyat göz kapaklarında sarkma ve torbalanma problemi olan kişilere uygulanır. Bu nedenle genelde 35 yaşın üzerindeki kişilere uygulanır. https://tugbadindar.com/hizmetler/goz-kapagi-estetigi sitesinden konu ile ilgili hizmet alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir