Vietnam Mutlaka Gezilmesi Gereken 5 Yer

Vietnam mutlaka gezilmesi gereken 5 yer olarak bir sıralama yapılacaksa bu şüphesiz 1. Sıraya Han Log Koyunu koymamızı gerektirecektir. Eğer ki doğa harikası görmek isteniyorsa bu noktaya gitmek oldukça mantıklı bir seçim olacaktır. Üstelik bu koyun yanında Vietnam denilen ülke doğal güzellikleri içerisinde barındıran bir ülkedir yani içerisinde birçok doğal güzellik bulunduruyor. Yağışlı bir ülke olup orman yoğunluğunu içerisinde barındırıyor.

Sıralamanın 2. Sırasına Marble Dağlarını koymak en doğrusu olacaktır. Çünkü bu dağlar çoğu kişinin cem yılmazında filmlerinden hatırladığı su, ahşap, ateş, toprak elementlerini simgeliyor. Bu elementler ise dünyanın asıl oluşumu işin gereken özler olarak biliniyor.

Vietnam’ın Güzellikleri

Vietnam mutlaka gezilmesi gereken 5 yer sıralamasında 3. Yer Phong Nha Ke Bang Ulusal Parkı’dır çünkü bu park içerisinde büyük doğal güzellikleri ve gezinti imkanlarını barındırıyor. Bilinmesi gereken noktaları içerisinde barındıran bu yer aslında büyük bir gizli cennettir. Vietnam bölgesine gidenlerin de hayran kaldıkları bu doğal güzellik aslında çok eski yıllardan beri orada yaşayan yerlilerin oluşturduğu bir kesimdir.

Vietnam bölgesinin doğal güzellikleri arasında 4. Yer Perfume Pagoda bölgesidir. Burada bulunan yapı gereği doğanın içerisine kurulan tapınaklar da var. Üstelik bu tapınakların her birisini yılın belirli zamanlarında ziyarete giden hocalar bulunuyor. Çünkü içerisinde bulunan yapının doğal güzellikleri bakımından büyüleyici olması aslında kendisine değer atfedilmesini sağlıyor.

Vietnam Tarihi Noktaları

Vietnam mutlaka gezilmesi gereken 5 sıralamasının son yeri bir tarihi bölgedir Son Doong Mağarası içeresinde birçok doğal güzelliği barındırmasının yanında yeni bulgulara göre tarihi dokuları da barındırıyor. Bunun sebebi bu mağaranın oldukça derin olması ulaşım konusunda sorunlar yaratabilmesidir. Bu denli güzel bir nokta tarihi kaynakları ve değerli sayılacak eşyaları saklamak için büyük bir nimettir.

Bazı dönemlerde bu çukur denilen bölgeye giden dağcılar ve bu spor ile uğraşmak isteyen kişiler, özel ekipmanlar ile giriş yapıyorlar. Eğer herhangi bir sorun olmazsa bu mağaraya girerek içeride bulunan doğal güzellikleri görme fırsatına her birey erişebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir