Yaşam

Uzak ve Tuhaf Ülke Japonya Hakkında 5 İlginç Bilgi

Uzak ve tuhaf ülke Japonya hakkında 5 ilginç bilgi hakkında ilk detay otel mantığının farklı versiyonlarını bünyesinde barındırması denilebilir. Üstelik bu mantık tam anlamı ile Japonya’da gelişmiş durumda. Japonya’nın içerisinde bulunan kapsül oteller belirli ücretler karşılığında kalınabilecek ucuz ve kullanışlı yatakhaneler gibi düşünülebilir.

Japonya dili Türkçe veya İngilizce gibi basit bir şekilde öğrenilecek diller arasında değildir. Eğer ağız yapısı uyuşmazsa oldukça zor olacaktır. 2. olan özellik bu dilin özür dileme konusunda 20 adet farklılığı içermesidir. Yani Japonya’da 20 farklı özür dileme yöntemi var. Bu kadar gelişmiş ülkenin en şaşırtan 3. özelliği intihar oranı bakımından yüksek sayıları barındırmasıdır.

Japonya’nın Bilinmedik Yönleri

Uzak ve tuhaf ülke Japonya hakkında 5 ilginç bilgi olarak sıralama yapılacak olursa 4. Sırada yaşam oranları denilecek nokta bulunuyor. Üstelik ülkenin içerisinde 50.000 civarında 100 üzerinde yaşlara sahip insan bulunuyor bu rakam oldukça yüksek sayılıyor. Bunun yanında ülkenin belirli kesimlerinde zayıflama bir spor olarak görünüyor. Yani zayıflık özellik gibi lanse ediliyor.
Üstelik belirtilmesi gerek bir nokta da var geyşalar aslında erkeklerdir. Bu karıştırılsa da aslında durum bundan ibarettir. Çoğu ülkelerde de geyşa kadın olarak bilinir ancak bu tamamen yanlış bir düşüncedir. Üstelik bu ülkenin doğal güzellik bakımından büyük olması ve ülkesine sahip çıkan bireylerin fazla olması birer artıdır.

Japonya’nın Gelişmişlik Seviyesi

Uzak ve tuhaf ülke Japonya hakkında 5 ilginç bilgi sıralamasının 5. Sırasında eğitim ve gelişmişlik var. Çünkü ülkenin %100 lük bölümü okuma konusunda ileri seviyededir. Ülke olarak Japonya eğitime en çok değer veren ülkeler arasında 1. Sırayı çekiyor. Çünkü ülkesinde cahil bir kesim bulmak istemiyorlar.

Ülkenin bu kadar iler seviyelere çıkıp robot teknolojisinde de gelişmesi aslında bu eğitim düzeyinin ve kitap okuma seviyesinin yüksek olmasından kaynaklıdır. Ülkenin yapısında en baştan sona eğitim var. Bu eğitim kimi zaman çok sıkı kimi zaman hafif ve eğlenceli ancak eğitim konusunda kesinlikle ileri ülkedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir