Güzellik

Gözleriniz Daha İri Görünecek

Bayanlar güzellikleri ön plana çıkarmak adına çeşitli yollar denerler. Makyajda en faza denen yollar arasındadır. Bayanlara şık bir görüntü katan makyaj çok abartılmadığı zaman istediğiniz görünümü sizlere sağlayabilir.

Makyajın en yoğun kullanıldığı bölüm özellikle göz çevresidir. Küçük gözlere sahip kişiler çeşitli yöntemler kullanarak gözlerini daha iri göstere biliyorlar. Ancak doğru makyaj tekniğini kullanmak bu anlamda oldukça önemli.

Renkli göze makyaj
Renkli göze makyaj

Doğru Makyajla Gözlerinizi Daha İri Gösterin

Gözlerinizi daha iri göstermek adına ilk olarak uygulanacak yöntem gözlerinizin içerisine beyaz kalem sürmek olabilir. Çünkü beyaz kalem açık renkte olduğundan gözlerinizin daha iri görünmesini sağlayacaktır. Sonrasında kirpik üzerine ve kaş altına uygulanacak açık renkteki farlar daha iri göz şekline sahip olmanızı sağlayacak. Ayrıca isterseniz açık renk farı ota koyulukta bir far ile gölgelendirerek hem güzel hem de daha iri görünümlü gözlere sahip olabilirsiniz. Ayrıca eyeliner süreceğinizde gözlerinizin hepsine değil de ortadan başlayarak dışarıya doğru sürerseniz gözleriniz olduğundan daha büyük görünecektir. Yoğun maskara sürmekten de kaçınmanız lazım maskaranın tek kat olmasına dikkat edin.

İri göz makyajı
İri göz makyajı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir