Güzellik

“Gün Boyu Makyajı” Nasıl Yapılır?

Makyaj yapmak için ayırdığınız onca zamana rağmen bazen sonuç hüsran olur. Özenle yapılan makyaj, çok geçmeden yüzünüzden kaybolup gidebiliyor. Bunun üstesinden gelmek mümkün mü?  İşte size birkaç küçük adımda makyajımızın uzun süre dayanmasını sağlayacak püf noktaları.

günlük makyaj
günlük makyaj

 

En Pratik Kalıcı Makyaj Hileleri

Cildinizde derinlemesine temizlik yapın: İyi ve kalıcı bir makyajın sırı, çok iyi temizlenmiş bir cilttir unutmayın. Yüzünüzü mümkünse silerek değil su ve sabun ile yıkayın.

Cilt zemini için baz: Temizlenmiş cildinize makyajınızın kalıcılığını arttıracak olan yüzünüze uygun bir makyaj bazı kullanın. Hafifçe sürerek, yüzünüze yedirin.

Göz çevreniz için far bazı kullanın: Far bazı kullanıldığında far rengini daha iyi veriyor, hem de göz makyajı gün boyu bozulmadan kalıyor.

göz makyajı
göz makyajı

 

Yanaklarınıza krem kontur: Bir tarafı kontur bir tarafı aydınlatıcı olan stickler Bu noktada krem kontur sürüp üzerine de allığınızı sürdüğünüzde çok daha kalıcı oluyor.

Dudak kalemi ile rujunuz asla bozulmaz! Rujunuzu sürmeden önce dudaklarınızı ruj rengine uygun bir dudak kalemi ile çerçeveleyip iç kısma ruju sürebilirsiniz.

Makyaj sabitleyici sprey: Makyajın bozulmamasını sağlayacak son nokta makyaj sabitleyici spreyler. Makyajınız tamamlandıktan sonra uygulayacağınız bu spreyler ile gün boyu makyajınız hazır…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir