Sağlık

Akupunktur Tedavisi Her Derde Deva

Akupunktur’un, insan vücudunun karmaşık sistemleri içerisinde var olan kendisini iyileştirme, süreklilik gücünü uyararak harekete geçirdiği ve tamamen zararsız olan bu yöntem sayesinde hastalıkları tedavi ettiği kabul ediliyor. Operasyon gereği olmayan ve kalıtımsal bir nedene bağlı kronik bir hastalık söz konusu değil ise hemen her rahatsızlığın akupunktur tedavisi ile yok edilmesi mümkün olabiliyor.

akupunktur tedavisi
akupunktur tedavisi

 

Akupunktur tedavisinde 14 Meridyen ve 360 noktaya ayrılan insan vücudunda hangi rahatsızlığın giderilmesi amaçlanıyorsa, o bölgeye sistemli bir şekilde parmak, lazer veya akupunktur iğneleri ile uyarı veriliyor. Meridyenlerdeki yaşam enerjisi dengelendiğinde, rahatsızlıklar kendiliğinden ortadan kalkıyor. Madde, sigara, alkol bağımlılıkları, Obezite ve şişmanlığın önlenmesi, romatizmal hastalıklar, solunum, sindirim, dolaşım sistemi hastalıkları, cilt sorunları, Akupunktur ile tedavi edilebilecek sağlık sorunlarının yalnızca bir kısmı!

Akupunktur Tedavisi Pahalı mıdır?

Doğal tıbbi tedavilerin doğu terminolojisinde binlerce yıllık yadsınamaz bir şifa geçmişi varken ülkemizde hala ”Akupunktur bilimsel mi, değil mi? tartışmaları sürüyor.

akupunktur
akupunktur

 

Oysa tıpta ileri seviyedeki Kanada, ABD ve birçok Avrupa ülkesinde akupunktur tedavisi, büyük teşvik ve destek görüyor. Akupunktur tedavisi, pek çok hastalıkta olumlu sonuçlar alınması ve hiç bir yan etkisinin olmamasına karşılık, tıp doktorları tarafından kolay uygulanabilmesi ve tedavi masraflarının düşük olması sebepleri ile ülkemizde de yoğun ilgi görüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir