En İyi Varil Pompaları Odaksan’da

Endüstriyel alanlarda ve işletmelerde gerekli olan sıvı, yağ ve kimyasal içerikli solüsyonların transfer işlemleri vasıtasız yapılamayacak kadar meşakkatlidir. Bidon, varil, taşımalık, bidon, IBC tank ve diğer kaplardan varil pompaları kullanılarak; asidik, bazik, agresif, alkali, yanıcı ve parlayıcı özellikte olan akışkanlar başka bir kaba veya alana kolaylıkla aktarılabilir.

Fonksiyonel Varil Pompaları

Varil pompaları çok fonksiyonel özelliklere sahip ürünlerdir. Uygun niteliklere sahip bir varil pompası ile sadece kimyasal maddeler ve yağları değil; mayi sabun, boya, tutkal, jöle, bal, çikolata, macun, reçel, pekmez gibi organik ve inorganik içerikli ürünlerin sağlıklı, güvenli ve sorunsuz bir şekilde istenilen kaplara aktarımı da pratik bir şekilde sağlanabilir.

El Tipi (Mekanik) Varil Pompaları ile Hangi Sıvılar Aktarılabilir?

Ağdalı, koyu kıvamlı olmayan akışkan maddelerin stoklandığı kaptan istenilen başka kaplara aktarımında kullanılan varil pompası çeşididir. Farklı kalitede çeşitleri ve modelleri bulunan varil pompaları ile kimyasallar, temizlik maddeleri, tinerler, esterler, yanıcı ve uçucu tüm maddeler transfer edilebilir. Her birim için 0,25-0,50 litre aktarım sağlanabilir. Hava, elektrik gibi enerji kaynağı gerektirmeyen mekanik ve pratik pompalardır.

Kimyasal Varil Pompaları Nasıl Olmalıdır?

Mineral yağlar, asitler, asetonlar, sodyum balı çözeltiler, alkoller, kimyasal çözücüler için uygun olan kimyasal varil pompaları teflon, polyproblen ya da krom, paslanmaz çelik gibi materyallerden üretilmiş ve florlu kauçuk keçeler ile sağlamlaştırılmış olmalıdır. Her ürün için farklı özelliklere sahip pompalar olacağından kimyasal direnç tabloları incelenerek tedarik edilmelidir. Kimyasal varil pompaları aşındırıcı, köpüklenmeye hassas  ve yapışkan akışkanları transferinde de uygundur.

Odaksan Varil Pompaları

Odak Makine Sanayi ve Ticaret; elektrikli veya mekanik (el) pompaları, pnömatik ve mekanik yağ pompaları, sabit ve seyyar yağlama sistemleri, otomatik hortum sarma makaraları, mazot sayaçları, akaryakıt tabancaları, karterden yağ emme cihazları, havalı otomatik yağlama ekipmanları gibi çok sayıda sanayi tipi malzemelerin tedarikçisi olarak sektörde önemli bir yere sahip. http://odaksan.com.tr/mekanik-varil-pompalari/ web sitesinden detaylı bilgi alabileceğiniz gibi; Odaksan garaj ve yağlama ekipmanları, Pressol & FMT markalı yüksek teknolojik ürünleri ile tanınıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir