Televizyon

Kent Güvenliğini Sağlamada Yeni Çözüm!

Teknolojik gelişmeler insanlığın yararına ilerlemeye devam ederken, güvenlik açısından oluşan sistemler de dikkatleri üzerine çekmeye başladı. Bugün hemen her alanda yaşantımızı kolaylaştıran teknoloji, söz konusu güvenlik olduğunda da karşımıza çıkıyor ve bizlere Ekin Technology ekibince hazırlanan Kent Güvenlik Yönetim Sistemi unsurunu sunuyor. Kent güvenliğini sağlama konusunda hiçbir detayın gözden kaçırılmamasına olanak sağlayan bu sistem uygulandığı şehirlerde suç işleme oranını en aza indirme başlarken, suç ve suçluların tespitini gerçekleştirmeye izin verdiği için caydırıcı etki gösteriyor.

kent guvenlik sistemi
kent guvenlik sistemi

 

Toplumsal huzurun bozulmaması için güvenlik konusunda dikkatli olunması gerekiyor, ama her an her yerde bir Emniyet mensubu görmek mümkün olmuyor. Emniyet güçleri görevlerini gerçekleştirirken, onların bulunmadığı noktalarda da adeta gözü kulağı haline gelen kent güvenlik sistemleri denetimin güçlükle sağlandığı alanlarda caydırıcı etki gösteriyor. Söz konusu noktada güvenlik güçleri olmasa bile, güvenlik sistemleri sayesinde onların her an duruma müdahale edebileceğini bilen kişiler planladıkları suç ya da suçları hayata geçirmekten vazgeçiyor. Bu konuda caydırıcılığı ön plana çıkan kent güvenlik sistemleri içerisinde video içerik analiz sistemi, termal görüntüleme sistemleri ve yüz tanıma sistemi gibi unsurlar yer alıyor.

Kent Güvenliğinde İşi Uzmanına Bırakın!

İnsan nüfusu ne kadar yüksek olursa suç unsuru da o kadar artıyor. Bugün kent olarak nitelendirdiğimiz birçok bölge sürekli olarak farklı suçlarla koşuşturmacalara tanık olurken, güvenlik güçlerinin her birinden anında haberdar olması imkânsız gözüküyor. Kalabalık ve bir hayli karmaşık olan kentlerde asayişi sağlayabilmek için Emniyet güçlerinin güvenlik sistemleri gibi çeşitli yardımcılara ihtiyacı vardır. Güvenlik teknolojileri söz konusu olduğunda ilk akla gelen Ekin Technology ise uzmanlık alanında uygun birçok farklı seçenekle kent güvenliğinin sağlanabilmesi için sürekli geliştirme ve yeni çözümler üretmeye devam ediyor.

kent guvenlik sistemleri
kent guvenlik sistemleri

 

Kent güvenliği çözümleri konusunda uzman olan Ekin Technology, yüz tanıma sistemleri gibi kişilerin yüzlerini tüm detayıyla analiz eden çözümleri kullanma şansı tanıyor. Özellikle hastaneler, havaalanları, otogarlar ve bunun gibi insan yoğunluğunun olduğu bölgelerde yüz tanıma sistemleri başarılı bir güvenlik çözümü olurken, bireysel temas olmadan güvenliğin sağlanabiliyor olması da toplum huzuru açısından olumlu etki gösteriyor. Kent güvenlik sisteminin varlığı suça eğilim oranının azaltırken, bu alanda yapılan yeni geliştirmeler ilerleyen yıllarda daha geniş kapsamlı alanlarda suç oluşumlarının azalacağını düşündürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir