Gebelik

Hamilelerin Dikkat Etmesi Gereken Hastalıklar

Hamilelik döneminde çok hassas olmak gerekiyor. Bebeğinin sağlıklı bir şekilde doğması için gerekli önlemler alınmadığı takdirde zamanla ortaya hoş bir tablonun çıkmadığı görülüyor. Önlemlerin alınması ile de ortaya hoş bir tablo çıkabiliyor. Eğer siz de bebeğinizin sağlıklı bir şekilde doğmasın istiyorsanız, bu hastalıklara iyice bir göz gezdirmelisiniz.

Hamile
Hamile

Kızamıkçık

Hamileliğin ilk dönemlerinde ortaya çıkan kızamıkçık hastalığı ölüme, düşüklere ve doğumda olumsuzluklara yol açabiliyor. Bu yüzden hamile kalmayı düşünen bayanlar kesinlikle kızamıkçık testini başta yaptırmalılar ve ona göre doktora danışılmalıdır.

Hamilelerin Dikkat Etmesi Gereken Hastalıklar
Hamilelerin Dikkat Etmesi Gereken Hastalıklar

Suçiçeği

Suçiçeğinin bulaşıcı özelliği çok yüksektir. Aşının bulunması ile birlikte hastalığın görülme oranı da azalmıştır. Suçiçeği doğuma yakın bir zamanda ortaya çıkmışsa eğer bebeği çok etkileyecektir. Bu kadar yakın bir zamanda gerçekleşmesi, bebeğin düşmesine yol açabilir. Hamileliğin ortalarında ortaya çıkması ise bebekte anormalliklere yol açabilir. Bu yüzden yine bir test yaptırmanızda ve ona göre doktorunuza danışmanızda fayda var.

Hamileyken bu hastalıklara yakalanma ihtimali bile çok kötü denilebilir. Kesinlikle doktorunuzla birlikte bu hastalıklara göre önlemler ve üretmeye bakınız. Bebeğinizin sağlığı için sağlıklı adımlar atınız!

One thought on “Hamilelerin Dikkat Etmesi Gereken Hastalıklar

  • ayşe

    Hamilelik süresince sağlığımıza çok dikkat etmemiz gerekiyor cidden eğer iyi bir anneyse bebeğinin sağlığını düşünüyorsa dikkat edecektir.

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir