Teknoloji

Hard Disk Sökümünde Gold Veri Kurtarma

Bilgisayar, insanların günlük yaşamında en sık kullandığı teknoloji ürünü olmuştur. Bilgisayarlar donanımsal parçaların bir bütün hale getirildiği teknoloji aletleridir. Ev, okul ve iş yerlerinde kullanılan bilgisayarlarda günlük faaliyetlerin yapıldığı bilgiler hard disk olarak ifade edilen donanımsal parça üzerine yüklenir. Hard disklerin belirli kapasiteleri vardır. Hard diskleri çalışma prensipleri bilgisayar açıldığı andan itibaren başladığı itibari ile başlar. Bilgisayarlar içerisinde yer alan hard diskler çeşitli nedenlerden dolayı arızalanabilir.Arızalanan hard disklerin tamiri için sökülmesi gerekir. Ancak herkes hard disk nasıl sökülür bu konuda bilgi sahibi değildir.

Disk Sökümünde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Birçok bilgisayar sever bu konu ile ilgili bilgi sahibi olmadığı için arama motoruna disk nasıl sökülür yazarak hard diskin söküleceği konusunda bilgi sahibi olmaya çalışırlar. Hard disklerin tamiri için tüketiciler genellikle veri kurtarma işlemi yapan firmaları tercih ederler. Hard disklerinin sökülme prensipleri vardır. Hard disklerin sökülmesiyle ilgili yapılacak ilk husus öncelikli olarak hard disklerin elektrikle iletiminin kesilmesidir. Elektriğin kesilmesi olası bir çarpılma sorunun ortadan kalkması demektir.

Bilgisayar kasasının arkasında yer alan power olarak ifade edilen kablo sökülmelidir. Bilgisayar kasasına bağlanan diğer kablolar olan IDE ve Serial Ata iletişim kablolarının sökülmesinin ardından boşa çıkan bilgisayar kasası kenarlarında yer alan vidaları sökün ve kapağı yerinden çıkarın. Çıkarma işleminde dikkatli olmakta yarar vardır. Çünkü, çıkarma işleminde ekran veya ses kartına dokunmaması gerekir. Kasanın kapaklarının sökülmesinin ardından yapılacak işlem, hard diskin kasaya bağlı olan montesini sağlayan vidalar sökülmelidir.

Hard Disk Tamirinde Gold Veri Markasının Tercihi

Hard diskin sökülmesinin ardından birçok işletmenin bilgisayar arızası konusunda çözüm ortağı olan GOLD DATA işletmesinin paketleme talimatlarına uyarak kargo işlemini gerçekleştirin. Disk sökme konusunda yeteri kadar bilginiz yok ise, GOLD DATA firmasının https://www.goldverikurtarma.com/disk-nasil-sokulur internet adresini ziyaret edebilirsiniz. Farklı bilgisayar kasa tiplerinin bile hard disk kasalarının sökümlerinin anlatıldığı internet adresinden öğrenebilirsiniz.

GOLD DATA Veri Kurtarma firması Türkiye’nin en güvenilir veri kurtarma merkezidir. GOLD DATA veri kurtarma işletmesinin tercih edilme nedeni işletmenin içerisinde yer alan uzman kadrosudur. Gelişmiş teknoloji ile donatılmış laboratuvar ile hizmet sunan Gold veri kurtarma hard disklerin sökümü dışında raid, SSD, Hard Disk ve Flash Disk kurtarma hizmeti başarılı ile yapılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir