Teknoloji

İphone 7 ve İphone 6s Karşılaştırması

İPhone tutkunlarına bu yazımızda iki modelin karşılaştırmasını yapmak istedik. En ince ayrıntılarına kadar bu iki modelin özelliklerini sizler için ortaya koyacağız.  Ayrıca gayet anlaşılır bir dilde bu modellerin nasıl özelliklere sahip olduğunu anlatacağız. Daha sonra hangisini tercih etmemiz gerektiğini siz karar verin.

iphone 6
iphone 6

İphone Demek Kalite Demek

İlk olarak tasarımdan başlamak gerekirse bu iki model arasında görüntü açısından çok fazla bir fark bulunmuyor. Boyutları birbirine çok yakın hatta neredeyse aynı boyutlarda diyebiliriz. Ön yüzlerinde ise yine pek bir fark yok, aynı görünümdeler. Yani aldığınız bir iPhone 6s telefonu ön yüzünden baktığınızda iPhone 7 diye görebilirsiniz. Arka taraftaki en büyük fark iPhone 7’nin kamerasının biraz daha dışarıya çıkık oluşudur. Ayrıca iPhone 7 de su ve toza dayanıklılık özelliği bulunuyor.

iphone 7
iphone 7

Buna ek olarak bir metre derinliğe kadar 30 dakika boyunca suda dayanabilme özelliği mevcut.Bu telefonlarda üç buçuk milimetre kulaklık Jack kaldırılmış.  Şarj ederken müzik dinlemek istiyorsanız kablosuz kulaklık edinmeniz öneririz. İPhone 7’de 32, 128 ve 256 gb hafıza seçenekleri bulunuyor. Bir diğer konu olan kameraya gelirsek yine kameralar arasında da çok büyük bir fark olduğu söylenemez. İPhone 7 düşük ışıklarda daha iyi net fotoğraf çekebiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir