Yaşam

Kahve ile Deprosyonsuz Yaşam

Bir fincan kahvenin kırk yıl hatırı vardır’ derler ya! Fazlası da faydalarında bulunmakta diyebiliriz. İçerisinde su, protein, şeker, tanik asit, akoloitler ve kafein barındırır. Sadece tadı ve lezzeti için değil, olumlu etkileri açısından da önemlidir.

New York’taki Mount Sinai Üniversitesi araştırmacıları tarafından, beyin hastalıkları ve yaşlanmaya karşı oluşan hafıza kaybı, unutkanlık gibi durumların ortaya çıkmasını engeller.

Kahve Estetik Dehalarından

Filtre Kahve
Filtre Kahve

Kahve güzellik malzemesi olarakta kullanabileceğimiz özellikleri taşıyor. Tortularından yüze peeling uygulamasıyla , kan dolaşımımızı hızlandırırız ve kırışıklığı geciktirip, oluşumunu erteleriz. Selülite karşı sıkılaştırıcı bir formuldür.

Saçlarımızı kahve ile durulamak, gürleşmesine ve köklerinin güç kazanmasına yarar sağlar. Evdeki kötü kokuları da giderir.

Kafein bir sinir gazıdır. Zararlı böcekleri yok etmekte de kullanılır. Hızlı ve çabuk tesir eder. 24 saatlik bir süre içinde sonuç elde edilebilir.

‘Gönül Ne Kahve İster, Ne Kahvehane. Gönül Muhabbet İster, Kahve Bahane.’

‘Gönül Ne Kahve ister, Ne Kahvehane. Gönül Muhabbet İster, Kahve Bahane.’
‘Gönül Ne Kahve ister, Ne Kahvehane. Gönül Muhabbet İster, Kahve Bahane.’

Dost sohbetlerimizin destekleyicisi olan bu içecek, doping etkisi yapar. Sabah tükettiğimiz takdirde strese iyi gelir. Konsantreyi arttırır, düşünce akışını tetikler, dikkati sağlar, morali düzeltir.

Kan basıncını yükseltir ve safra taşlarını düşürür. Bağırsakları çalıştırır, öksürüğü yok eder, zehirlenmelere karşı etkindir.

Boşuna kadınların vazgeçilmezleri arasında yer almıyormuş. Gönül meclislerinin bütünleştirici içeceği, sağlığımızın yegane formülüzasyonları arasında konumunu edinmiş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir