Güzellik

Kahvenin Cilde Faydaları Nelerdir?

Kahvenin vücut için pek çok faydası olduğu gibi cilde de yararı olduğu uzmanlar tarafından açıklanmıştır. Cildin sağlıklı ve canlı kalması için uygulanan kahve telvesi en çok kullanılan güzellik maskeleri arasında yer alır. Özellikle selülit gibi sorunlar ile başa çıkabilen kahve telvesi çatlaklar için de tercih edilen bir yöntemdir. Pek çok kişiye göre kahvenin sağlık açısından kötü olduğu bilinse de bu ön yargı tamamen asılsızdır.

güzellik maskesi
güzellik maskesi

Gözaltı Morlukları için Kahve

Ders çalışmaktan ya da iş yerinde bütün gün rapor okumaktan dolayı moraran gözaltı morluklarınız varsa ve bu soruna doğal yollardan çare bulmak istiyorsanız yapacağınız tek şey kahve telvesini bu bölgeye uygulamak olacak. Düzenli olarak uygulayacağınız bu maske gözaltı morluklarınızda ileri bir kademe de iyileşme olmasını sağlayacak.

maske
maske

Canlı Bir Cilt için

Gözeneklerinizin daralması ve vücudunuzun canlılık kazanması için kahve maskesini kullanabilirsiniz. Maskeyi elde etmek için su, limon suyu ve kahveden bir tatlı kaşığı alarak karıştırın ve kıvama gelince sorunlu olan bölgenize sürün. 10-15 dakika bekledikten sonra yıkayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir