Yaşam

Kış Başlarında Gidilebilecek Olan Yerler

Seyahat etmeniz keyif vermek dışında da insanlara son derece ciddi faydaları var. Bu faydalarının sayılması başlı başına bir yazı konusu ama biz bu yazıda tam da kışa girerken tatil yapmayı düşünenlere birkaç ülke toprakları içinde yer alan bölgelerden bahsedeceğiz. Gidenler elbette yeniden gidebilir, gitmeyenler ise zaman kaybetmemeli. Hayat kısa.

yedigöller
yedigöller

Buralara Mutlaka Gidin

Listemizin ilk başında her mevsim bir başka güzel olan ama sanki sonbahardan, kışa geçerken bir başka güzel olan Yedigöller var. Yedigöller yeryüzünün cenneti gibi. Tam bir huzur ve dinlenme yeri. Doğanın tüm renkleri içinde kafanızı dinleyebilir, üzerinizdeki stresi atabilirsiniz.  Sonsuza kadar kalmak isteyeceğiniz kesin.

Yedigöller denilince kışı da çok güzel olan Gölcük de bu listede olması gereken yerlerden. Hafta sonu kısa bir kaçamak için, pazara enfes bir kahvaltı ile başlamak, uzun bir sabah yürüyüşü için ideal.

Eğer yürüyüş seviyorsanız bu mevsimde Likya yolu ideal. 158 km olan bu yol sadece yerli değil, yabancı turistlerin de gözdesi halinde. Bu muhteşem yolu yazın aşırı sıcaklarda, kışın ise kış koşullarında yürümek yerine, bu mevsim biçilmiş kaftan.

yürüyüş
yürüyüş

Safranbolu da bu yazı da yer alması gereken yerleşim birimleri arasında. Zira yapraklar dökülür, kış ufaktan kendini belli ederken Safranbolu’da olmak tam bir ayrıcalık.

Yazımızın son önerisi ise İğneada. Bulgaristan sınırında olan İğneada longoz ormanlarına ev sahipliği yaparak size adeta yeniden sağlıklı bir nefes hediye ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir