Güzellik

Yüzdeki İstenmeyen Tüylerden Doğal Yöntemlerle Kurtulun

Yüz bölgesindeki tüylerden doğal yöntemlerle kurtulabilirsiniz. Hormon dengesizliği, kullanılan ilaçlar ve gebelik durumlarında yüz bölgesinde tüylenme artışı görülür. Doğal malzemelerden yararlanarak hem cildinizi beslersiniz hem de yüzünüzdeki tüylerden kurtulursunuz.

tüy
tüy

Cildinizdeki Tüylenmeleri Yok Eden Maskeler

1 çorba kaşığı kestane unu, 1 çorba kaşığı toz şeker, 1 çorba kaşığı beyaz kil, 1 çorba kaşığı Türk kahvesi ve 1 çorba kaşığı saf zeytinyağını cam bir kasede karıştırın. Karışımın kıvamlı olması için zeytinyağı miktarını artırabilirsiniz. Bulamaç kıvamına gelen karışımı yüz ve bıyık bölgenize sürün. Sürme esnasında masaj yapmayı ihmal etmeyin. Haftada bir düzenli uyguladığınız zaman kıl köklerinin azalacağını ve tüylerin seyrek çıkacağını göreceksiniz. Düzenli uygulama sonucunda tüyleriniz zamanla yok olur.

yüz tüyleri
yüz tüyleri

Dudak üst tüylerinizi önlemek için ise 1 çorba kaşığı zerdeçal içine 1 çorba kaşığı yağlı süt ekleyin ve bıyık bölgenize sürün. Yirmi dakika bekledikten sonra ovarak çıkarın. Kıl kökleriniz çok sert olsa dahi bu yöntem ile dudak tüylerinizden kurtulursunuz. Karışımı haftada bir yapmayı ihmal etmeyin. Uygulama sonrasında bıyık bölgenizi soğuk su ile yıkayın ve bir nemlendirici sürün. Dört hafta sonra dudak üst bölgenizdeki kılların azalacağını hatta yok olduğunu göreceksiniz. Süt cildi besler ve nemli kalmasını sağlar. Süt ve zerdeçal karışımı ile dudağınızın nemli kalır ve dudak çizgileriniz de zamanla kaybolur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir