Finans

Kredi Kartı ile Altına Taksitlendirme Geri Geldi

Bankacılık denetleme ve düzenleme kurulu, son zamanların en tartışmalı konusuna açıklık getirdi. Bildiğiniz üzere, kredi kartı ile altın alımlarında taksitlendirme işlemlerine sınırlandırma getirilmişti. Bu durumu, kamuoyu tarafından yadırganmış ve kuralın kaldırılması için, çeşitli etkinlikler yapılmıştır. Yapılan bu etkileşimler, nihayet vermiş olacak ki, kurul yağmış olduğu son toplantısında bu kuralı kaldırdığı bildirdi.

altın
altın

Altına Gelen Taksitlendirme ile Piyasalar Hareketlendi

Kurulun almış olduğu bu karar, altına taksitlendirme yapılmasının önünü açtı ve piyasalarda rahat bir nefes almış oldu. Bu kararın sonrasında, yeniden hareketlenen piyasalar, eski günlerine geri dönmenin keyfini yaşıyor.

karta taksit
karta taksit

Bu durum her ne kadar piyasaya yaradıysa da, halk nezdinde de büyük bir etki uyandırdı.İnsanlar altın ihtiyaçlarını gidermek için nakit para bulmakta, kimi zaman zorlanırlar. Bu durum bazı sıkıntıların da ortaya çıkmasına neden olur. Son alınan kararla birlikte altına taksitlendirme fırsatının geri getirilmesi, toplumda da pozitif bir etki yarattı.

altına taksitlendirme
altına taksitlendirme

Altın alımlarının rahat bir duruma kavuşması, kuyumculuk sektörünün de yeniden eski günlerine dönmesine olanak sağladı. Sektörü canlanması, iç dengelerinde olumlu yönde etkilenmesini sağladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir