Sağlık

Lazer Tedavisinde Dokulara Ulaşan Işınlar Enerji Açığa Çıkarır

Lazer, adı üzerinde ışın kullanılarak uygulanan bir yöntemdir. Sorunlu olan bölgeye yoğun şekilde verilen ışık sayesinde o bölgenin uyarılması sağlanır ve dolayısıyla sorunların ortadan kaldırılması amaçlanır. Diğer tedavi yöntemleri gibi lazer tedavisi çok eski bir geçmişe sahip değildir. Fakat yine de günümüzde en fazla tercih edilen yöntemlerin başında gelir.

Lazer Tedavisinde Hücreler Kendi Kendini Onarır

Nörolojik hastalıklar başta olmak üzere lazer tedavisini kullanım alanı oldukça geniştir. Peki, bu yöntem nasıl uygulanıyor? Öncelikle sorunlu olan bölgeye ışın verilir ve bu ışının derinin altındaki dokuya ulaşması sağlanır. O dokuya ulaşan ışınlar hücreler arasında enerji oluşmasına ve bu enerjinin mevcut sorunun çözümlenmesinde işe yaraması amaçlanır. Enerji açığa çıkarak hücreler de sorunlu bölgeyi onarmaya başlar. Bu şekilde uygulanan bir tedavi yöntemi sayesinde vücut kendi kendini adeta tamir eder ayrıca iltihaplanma ya da şişme gibi şikâyetlerin olduğu bölgelerde gözle görülür derecede rahatlama yaşanır.

Lazer tedavisi alternatif tedavi yöntemleri arasında sayılmasına karşın günümüzde en fazla tercih edilen yöntemlerden biridir. Özellikle de son yıllarda ne kadar etkili bir yöntem olduğu anlaşılması ile birlikte daha da kıymetlendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir