Güzellik

Kil Maskesi Yapmanın Püf Noktaları

Kil içinde onlarca mineral bulunduran bir maddedir. Ayrıca bir çok vitaminin de kaynağıdır. Kilin son yıllardaki kullanım yeri ise cilt temizliği olarak belirlenmiş durumda. Bunun nedeni insan derisinin mineral yapısı ile kilin mineral yapısının neredeyse aynı olmasından kaynaklanıyor. Cilt temizliğinin ve beslenmesinin yanında kilin saç temizliği ve beslenmesi için de büyük yararı vardır.

kil maskesi
kil maskesi

Kil maskesinin içinde fırınlanmış yosun ve kil tabletleri bulunur. Bazı maskelerde tamamlayıcı ve besleyici vitaminler,mineraller eklenmektedir. Doğal kil maskesi yapıldıktan sonra en çok bir gece beklemelidir. Gereğinden fazla beklemesi içinde kimyasal bir koruyucu olmadığından bozulmasına neden olacaktır. Kil maskesi nasıl kullanılır sorusuna cevap ise uzmanlar tarafından verilmektedir.

yeşil kil maskesi
yeşil kil maskesi

Uzmanlara göre kil maskesi yapılmadan önce cilt çok iyi temizlenmelidir. Ciltte sarkmaya neden olmamak için maske yatar pozisyonda sürülür. Burada dikkat edilmesi gereken nokta gözün altına ve üstüne kil sürülmemesidir. Ayrıca maske çıkarılana kadar konuşulmamalı ve mimik yapılmamalıdır. Yeşil kil cilt için daha besleyicidir. Maskenin çatlaması iz bırakabileceğinden dikkatli olunmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir